Vztrajnost Enesa Unala je bila poplačana. Getafe je ugnal Real prvič po letu 2012. Foto: Reuters

Ključni trenutek se je zgodil v 9. minuti, ko je bil pred svojim kazenskim prostorom zelo nepazljiv branilec Reala Eder Militao, vztrajno ga je motil Enes Unal, na koncu mu je vzel žogo, naredil korak proti Thibautu Courtoisu, udaril diagonalno z desne strani in v delirij spravil domače navijače.

Luka Modrić je bil blizu golu. Foto: Reuters

Modrić stresel prečko
Real bi kmalu izenačil v 17. minuti, ko sta lepo kombinirala Rodrygo in Karim Benzema, žoga je prišla do Luke Modrića, ki je z levico sprožil močan strel, a žoga je zadela "le" prečko.

Soria ostal nepremagan
Galaktiki so bili veliko pri žogi (razmerje posesti žoge 74 % – 26 %), a več od štirih strelov v okvir vrat niso zmogli. V drugem polčasu so bili še najbližje zadetku v 76. minuti, ko je z roba kazenskega prostora lepo poskušal Casemiro, a je David Soria ostal nepremagan. Real, ki še vedno prepričljivo vodi, je utrpel šele drugi poraz v tej sezoni španskega prvenstva.

Prva zmaga za Atletico po 28. novembru
Atletico Madrid je z dvema goloma Angela Corree premagal Rayo Vallecano z 2:0 in tekmeca prehitel na 4. mestu lestvice. Atleti so s tem končali niz štirih zaporednih porazov v prvenstvu, zmage so se veselili prvič po 28. novembru. Jan Oblak je za zmagovalce odigral vso tekmo.

Luuk de Jong je doseegl edini zadetek na Mallorci. Foto: EPA

Aspas potopil Betis
Nepričakovan poraz na domačem igrišču je doživel Betis, ki moral priznati premoč Celti iz Viga z 0:2. Oba zadetka je v zadnjih devetih minutah prvega polčasa dosegel Iago Aspas.

Luuk de Jong zagotovil tri točke Barceloni
Na večerni tekmi je Mallorca izgubila proti Barceloni z 0.1. Katalonci so se povzpeli na peto mesto. Odločilni zadetek je dosegel Luuk de Jong z glavo minuto pred koncem prvega polčasa. Z dense strani je natančno podal branilec Oscar Mingueza.