Mladi španski reprezentant Hugo Duro, ki je sicer iz Getafeja izposojeni igralec, je osmoljenec uvodne tekme 19. kroga španskega nogometnega prvenstva. Foto: EPA

Na Mestalli v Valencii so načrtovali zmago in tri točke, s čimer bi leto 2021 sklenili med prvo četverico v španskem nogometnem prvenstvu. Po izvrstnem golu Omarja Aldereteja, ki je z glavo silovito zadel na začetku drugega polčasa, je dolgo delovalo, da bo načrt gostiteljev izpolnjen.

Izključitev omogočila preobrat gostov

A prepirljivi Hugo Duro si je v štirih minutah prislužil dva rumena kartona – najprej zaradi ugovarjanja sodniku, nato zaradi prekrška v lastnem kazenskem prostoru. Z bele točke je bil za Espanyol natančen Raul de Tomas. Ob igralcu več je sledila ofenziva gostov, ki so povedli še pred iztekom rednega dela srečanja. Jofre je namreč v 88. minuti našel Javija Puada, ki je zabil za 2:1.

Sladka in pomembna zmaga za Espanyol, ki se je utrdil v zgornjem domu La Lige. Na drugi strani grenak peti prvenstveni poraz Valencie, ki je iz rok izpustila priložnost, da vsaj začasno prevzame četrto mesto na lestvici.

La Liga ne bo odpovedovala tekem zaradi okužb

Zabaven in napet nogomet na prvi prvoligaški tekmi 19. kroga po kratkem božičnem predahu. V La Ligi se sicer vsi pogovori vrtijo okoli izbruha koronavirusa v številnih ekipah. Vodstvo tekmovanja je pred tekmo Valencia – Espanyol ponovilo svoje stališče, da zaradi okužb ne bodo prestavljali tekem, zaradi česar je naloga klubov, da popolnijo morebitne luknje v postavah, kakor vedo in znajo. Navsezadnje ima velika večina prvoligašev na plačilnih seznamih več kot 40 igralcev, ob tem pa še kopico mladcev v mlajših selekcijah.

Trenutno je najhuje prizadeta Barcelona, kjer bo manjkalo najmanj devet igralcev, za spoznanje bolje je pri španskem prvaku Atleticu, kjer so okuženi štirje igralci in tudi trener Diego Simeone. Ekipa Jana Oblaka je sicer v hudi krizi, saj je izgubila že štiri zaporedne ligaške tekme.