Federico Valverde in Karim Benzema sta zadela za Real. Foto: Reuters

Ekipi sta bili pred današnjim derbijem izenačeni na vrhu lestvice, kot zadnji še neporaženi ekipi po osmih krogih sta imeli po 22 točk, Barcelona pa nekoliko boljšo razliko v zadetkih.

Real se je gola razveselil v 12. minuti. Po dvoboju Sergio Busquets in Toni Kroos je Real prišel do žoge in krenil v protinapad, Vinicius Junior je stekel do gola, močno je streljal, Marc-Andre ter Stegen je branil, a žoga se je odbila do Karima Benzemaja, ki je z 12 m streljal po sredini gola in zadel (1:0).

Prekršek, vreden 11-metrovke. Foto: Reuters

V 25. minuti je Robert Lewandowski zapravil priložnost za izenačenje, streljal je iz neposredne bližine prek gola.

Federico Valverde je v 35. minuti povišal vodstvo Reala. Junior Vinicius je začel zmagovito akcijo, po nekaj podajah je Ferland Mendy podal Valverdeju, ki je streljal z vrha kazenskega prostora v desni spodnji kot.

Takoj zatem je imel obetavno priložnost Frenkie de Jong, ki je streljal po sredini gola, Andriy Lunin pa je z dobro obrambo ustavil njegov poskus za znižanje zaostanka.

Benzema je zatresel mrežo tudi v 52. minuti, toda sodnik je gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

V 74. minuti je Lewandowski padel v kazenskem prostoru, sodnik je presodil, da ne gre za najstrožjo kazen. Ansu Fati je v 78. minuti prišel do odbitka, streljal je z razdalje, žoga je končala mimo vrat. Ansu Fati je v 83. minuti z leve strani podal predložek pred vrata, Lewandowski je žogo zgrešil, toda sprejel jo je Fernan Torres, ki je matiral Lunina (2:1). Ansu Fati je v 87. minuti streljal od blizu, žoga je končala malo mimo vrat.

Real je izkoristil novo priložnost za povišanje vodstva v 91. minuti, potem ko je Eric Garcia pohodil Rodryga v kazenskem prostoru. Rodrygo je zadel z bele točke (3:1) in zmagovalec je bil odločen.

Oblak predčasno z igrišča
Nogometaši Atletica iz Madrida so gostovali v Bilbau in z zadetkom Antonia Griezmanna zmagali z 1:0. Jan Oblak je moral sredi drugega polčasa po trku z nasprotnim igralcem zaradi poškodbe z igrišča.

Slovenski reprezentančni vratar jo je skupil ob posredovanju pred Alexom Berenguerjem. Ob skoku in trku z nasprotnim igralcem ter trdem pristanku na tleh je začutil bolečino v ramenskem obroču, nekaj minut pozneje pa je zaradi bolečin v vratu in glavi zahteval menjavo.

Diego Simeone: Igrali smo tako, kot smo si zamislili

Škofjeločan je moral dve tekmi v španskem prvenstvu izpustiti že septembra zaradi poškodbe stegenske mišice.

Strelec edinega zadetka na San Mamesu je bil Griezmann, ki je po podaji Morate z desne strani v 47. minuti natančno meril s 13 metrov. To je bil edini Atleticov strel v okvir vrat (tekmeci so sprožili tri) in stoti Griezmannov zadetek v dresu Atletica.

Ekipa iz Madrida se je s šesto zmago povzpela na tretje mesto.

Jana Oblaka je v 69. minuti zamenjal hrvaški vratar Ivo Grbić. Oblak je moral že drugič v tej sezoni zelenico predčasno zapustiti zaradi poškodbe. Foto: Reuters