Robert Lewandowski je serijsko osvajal lovorike v Münchnu, poleti pa je iz Bayerna prestopil k Barceloni in z 19. zadetki je močno pripomogel k zanesljivemu prvemu mestu Kataloncev. Foto: Reuters

Srečanje pred 88.530 gledalci na Camp Nouu ni bilo napeto, saj je bil Edgar Gonzalez izključen že v 33. minuti. Vstopil je v 12. minuti namesto poškodovanega Luiza Felipeja. Ekspresno je prejel dva rumena kartona in gostje so bili z deseterico popolnoma nemočno.

Christensen z glavo poskrbel za vodstvo Kataloncev
Varovanci Xavija Hernandeza so prevzeli vodstvo v 14. minuti, ko je imel Raphinha veliko časa na desni strani. Neoviran je poslal predložek pred vrata, Andreas Christensen pa je z glavo zatresel mrežo.

Lewandowski hitro unovčil prednost igralca več
Betis je nato imel nekaj priložnosti za izenačenje, v 33. minuti pa je bil Edgar Gonzalez moral predčasno zapustiti zelenico, potem ko je pohodil Pedrija. Trener Betisa Manuel Pellegrini se je pritoževal, sodnik Carlos del Cerro Grande pa mu je pokazal rumeni karton.

Lamine Yamal je prejel velik aplavz s tribun ob vstopu v igro. Foto: Reuters

Le tri minute zatem je Robert Lewandowski povišal na 2:0 po podaji Julesa Koundeja z desne strani. Poljak je dosegel že 19. zadetek v španskem prvenstvu, kar pomeni, da ima na vrhu lestvice strelcev šest krogov pred koncem dva gola naskoka pred napadalcem Reala Karimom Benzemajem.

Videosodnik priznal zadetek Raphinhe
Šest minut pred odmorom je Sergio Busquets lepo zaposlil Raphinho, ki je ušel po levi strani in matiral vratarja Ruija Silvo. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a se je oglasil videosodnik. Pregled posnetka je trajal skoraj tri minute, vendar je zadetek obveljal in Barcelona je na odmor odšla s tremi zadetki prednosti.

Barcelona je imela z igralcem več ogromno premoč. Lewandowski je v 57. minuti zadel vratnico. Osem minut pred koncem je rezervist Ansu Fati z leve strani podal pred vrata, iskal je Lewandowskega, a je pred Poljakom žogo v lastno mrežo potisnil Guido Rodriguez.

Yamal s 15 leti debitiral v članski ekipi Barce
Xavi se je odločil, da v 83. minuti v igro pošlje 15-letnega napadalca. Obetavni Lamine Yamal je debitiral v članski ekipi Barcelone, zamenjal je 18-letnega Gavija. Štiri minute pred koncem je imel Yamal veliko priložnost, a je streljal naravnost v vratarja Ruija Silvo.

Karim Benzema je v prvem polčasu trikrat zatresel mrežo Almerie. Foto: Reuters

Benzema že do odmora zabil hat-trick proti Almerii
Kraljevi klub se je že sprijaznil, da ne bo ubranil naslova, zato bo vse misli usmeril v polfinale Lige prvakov, 9. maja bo gostil Manchester City.

Karim Benzema je v odlični strelski formi. Že v prvem polčasu je trikrat zatresel mrežo Almerie. V 5. minuti je potisnil žogo v mrežo po sijajni akciji in podaji Viniciusa Juniorja. V 17. minuti je učinkovito zaključil atraktivno akcijo Rodryga. Tri minute ped odmorom je zadel še z bele točke, potem ko je Largie Ramazani v kazenskem prostoru podrl Lucasa Vazqueza. V sodnikovem dodatku prvega dela je Brazilec Lazaro Vinicius Marques znižal na 3:1.

V drugem polčasu je najprej vodstvo Reala povišal Rodrygo v 47. minuti. Streljal je iz obrata po podaji Danija Ceballosda. Končni izid je po uri igre postavil Lucas Robertone s petih metrov z glavo.

Visoka zmaga Atletica brez Oblaka
Valladolid je bil nemočen proti madridskemu Atleticu (2:5). Jana Oblaka zaradi težav v ramenskem obroču ni bilo v postavi. Zamenjal ga je Hrvat Ivo Grbić.

Sredi prvega polčasa je Atletico povedel z dvema hitrima zadetkoma v štirih minutah, ko sta bila natančna Nahuel Molina in Jose Maria Gimenez. Alvaro Morata je nato povišal vodstvo, pred koncem prvega dela pa je z bele točke znižal Cyle Larin.

V nadaljevanju so se domačini še bolj približali po golu Sergia Escudera, a je ob koncu dvoboja Joaquin Fernandez zatresel lastno mrežo, še en gol pa je nato dosegel Memphis Depay.