Karim Benzema je v življenjski formi. V sredo je s hat-trickom v 17 minutah šokiral Paris SG v osmini finala Lige prvakov. Tudi v španskem prvenstvu je najzaslužnejši za zanesljivo vodstvo kraljevega kluba. Foto: EPA

34-letni Benzema je z 22 goli na vrhu lestvice strelcev (z enajstimi podajami vodi tudi na tej lestvici), Vinicus Junior pa je s 14 zadetki na drugem mestu.

Pablo Maffeo je imel najlepšo priložnost v prvem polčasu. V 36. minuti je z desetih metrov zadel vratnico.

Naveza Vinicius Junior-Benzema neustavljiva
V drugem polčasu je kraljevi klub zaigral precej odločneje. V 55. minuti je Fede Valverde odvzel žogo vezistu Iddrisuju Babi in podal do Benzemaja. Francoz je v kazenskem prostoru zaposlil Viniciusa Juniorja, ki je poslal žogo med nogama vratarja Sergia Rica v mrežo.

Trener Carlo Ancelotti je po uri igre poživil igro. Vstopila sta Luka Modrić in Eduardo Camavinga. V 71. minuti sta priložnost dobila še Marco Asensio in Dani Carvajal.

Četrt ure pred koncem je Benzema ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Brian Olivan spotaknil Viniciusa Juniorja. Sodnik Jose Maria Sanchez Martinez je takoj pokazal na belo točko, Benzema pa je poslal Sergia Rica v napačno smer za 0:2. Končni izid je postavil z imenitnim strelom z glavo z osmih metrov po natančnem predložku Marcela.

Real ima deset krogov pred koncem že 10 točk naskoka pred Sevillo, Barcelona pa s tekmo manj zaostaja 15 točk.

Ferran Torres ni dobil prave priložnosti pri Manchester Cityju, v Barceloni pa se je odlično vklopil v ekipo. Foto: EPA

Barcelona po gladki zmagi že blizu drugega mesta
Nogometaši Barcelone so v nedeljo zvečer odpravili Osasuno s 4:0. Vprašanje zmagovalca so Katalonci rešili v prve pol ure igre. Ferran Torres je zadel z bele točke v 14. minuti in sedem minut zatem, Pierre Emerick Aubameyang pa je bil na pravem mestu v 27. minuti. Izid tekme je postavil Riqui Puig četrt ure pred koncem, vstopil je le dve minuti pred tem.

Prepričljiva zmaga je dobra popotnica za Barcelono pred dvema velikima preizkušnjama. V četrtek jo čaka povratna tekma osmine finala Evropske lige proti Galatasarayu, na Camp Nouu je bilo 0:0. V nedeljo ob 21.00 sledi el clasico v Madridu.

Sevilla je drugič zapored v La ligi igrala neodločeno. Rayo Vallecano je povedel na začetku drugega polčasa, Thomas Delaney pa je v 66. minuti postavil končni izid 1:1.