Karim Benzema je začel delo za Real ... Foto: Reuters
... dokončal pa ga je Marco Asensio. Foto: Reuters

Real je imel v prvem polčasu več žogo v svoji posesti (67:33), priigral si je tudi nekaj več priložnosti, eno izmed teh pa je spremenil v gol. V 16. minuti je Vinicius Junior z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je bil Karim Benzema, ta je "iz prve" streljal z okoli 13 metrov in zadel.

Real je povišal vodstvo v 57. minuti. Akcijo je začel Toni Kroos, z glavo je podal Luki Joviću, ki je podal na levo stran Vinicusu Juniorju. Ta je tako kot pri prvem golu poslal predložek v kazenski prostor, tam je bil Marco Asensio, meril v levi spodnji kot in Jan Oblak je bil še drugič na tekmi premagan.

Učinkovitost je tisto, kar je odločilo tekmo, v polju sta bili ekipi bolj ali manj enakovredni.

Prvi zasledovalec Reala ostaja Sevilla, ki ob tekmi manj zaostaja osem točk. Tretji je Betis, ki je tokrat na derbiju pozitivnih presenečenj letošnjega prvenstva s 4:0 nadigral Real Sociedad, dva gola je dosegel Alex Moreno.

Osmouvrščena Barcelona je v Pamploni proti Osasuni z goloma 19-letnih Nica Gonzaleza in Abdeja Ezzalzoulija dvakrat vodila, a prednosti ni zadržala, tekma se je končala z izidom 2:2.