Jude Bellingham je poskrbel za izenačenje v 68. minuti, v 92. minuti pa je odločil srečanje v prid Reala. Foto: Reuters

Real Madrid se je z deveto zmago vrnil na prvo mesto La lige, Barcelona pa po prvem porazu v sezoni za njim zaostaja štiri točke.

V el clasicih Real Madrid zgodovinsko zdaj vodi s 103:100 v zmagah, 52 tekem pa se je končalo z neodločenim izidom. Real Madrid je dosegel 425 golov, Barcelona pa 416.

Gündogan povedel Barco v vodstvo
Barcelona je povedla v 7. minuti – po napaki Reala si je Ilkay Gündogan izmenjal dvojno podajo s Ferminom Lopezom, nemški nogometaš pa je akcijo kronal z natančnim strelom znotraj kazenskega prostora (1:0).

Ilkay Gündogan. Foto: Reuters

Slabih deset minut pozneje je Fermin streljal in zadel vratnico, tako da si je Real lahko oddahnil. Barca je zahtevala 11-metrovko ob koncu prvega polčasa, ko se je v dvoboju z Aurelienom Tchouamenijem na tleh znašel Ronald Araujo, toda sodnik ni dosodil najstrožje kazni.

Real ni imel resnejših priložnosti v prvem polčasu.

Inigo Martinez je v 51. minuti streljal z glavo od blizu, Real je znova rešila vratnica. Do žoge je prišel Araujo, a je vratar Reala branil.

Nogometaši Barcelone so na derbiju nosili drese z logotipom angleške rockovske skupine Rolling Stones. Pri Barceloni so tako zaznamovali izid novega albuma Rolling Stonesov Hackney Diamond. Gre za sodelovanje v okviru pokroviteljstva, ki ga ima La liga s ponudnikom vsebin na medmrežju Spotify. Foto: Reuters

Bellingham junak Reala
Jude Bellingham
, ki je moral torkovo tekmo v Bragi v Ligi prvakov po doseženem golu za zmago z 1:2 predčasno končati zaradi bolečin v stegenski mišici, je igral od začetka za Real. 20-letni nogometaš je v 68. minuti znova naredil srečanje zanimivejše, saj je izenačil z mojstrskim golom – s 25 metrov je sprožil projektil in zadel zgornji desni kot.

Robert Lewandowski, najboljši strelec lanskega španskega prvenstva, je bil v ekipi katalonskega velikana prvič po poškodbi gležnja 4. oktobra. V igro je vstopil v 61. minuti, v 79. minuti pa je njegov strel od daleč končal malo nad golom.

Jude Bellingham je v 92. minuti poskrbel za preobrat. Po podaji Joaa Cancela je žoga šla mimo Luke Modrića do Bellinghama, ki je streljal od blizu, žogo pa je poslal med nogama Marca-Andreja ter Stegna.

Jude Bellingham je vknjižil deset golov v letošnji La ligi, skupno pa 13 v vseh letošnjih tekmovanjih. Foto: Reuters