Pedri je osem minut pred koncem rednega dela dosegel vodilni zadetek za Barcelono. Foto: EPA

Izbranci Xavija Hernandeza, ki branijo naslov v La Ligi, so v uvodnem krogu le remizirali z Getafejem. Robert Lewandowski še ni zatresel mreže v 180 minutah nove sezone.

Ferran Torres je vstopil v 85. minuti in postavil končni izid v sodnikovem dodatku. Foto: EPA

V prvem polčasu je dvakrat zelo dobro posredoval vratar Cadiza Jeremias Conan Ledesma. V 35. minuti je imel napadalec gostov Roger izjemno priložnost. Stekel je sam proti vratom in skušal z lobom matirati Marca-Andreja ter Stegna, ki pa je ostal na nogah in preprečil vodstvo Cadiza.

V 54. minuti je Gavi po podaji iz kota z glavo stresel prečko. Pritisk Kataloncev se je stopnjeval. Osem minut pred koncem je Ilkay Güdogan v kazenskem prostoru lepo zaposlil Pedrija. Vezist je potisnil žogo med nogama vratarja Ledesme v mrežo.

Cadiz je moral pritisniti in Barcelona je imela ogromno prostora. V 89. minuti je Andu Fati zatresel mrežo, vendar je videosodnik zadetek razveljavil, saj je bil podajalec Lewandowski v prepovedanem položaju.

Jude Bellingham je dosegel tri zadetke v uvodnih dveh krogih. V Dortmundu ga bodo zelo pogrešali. Foto: EPA

Na sporedu je bilo že sedem minut sodnikovega dodatka. V 94. minuti je Lewandowski podal do Ferrana Torresa, ki je z desetih metrov postavil končni izid.

Dva gola in podaja Bellinghama za zmago v Almerii
Nogometaši madridskega Reala so v gosteh premagali Almerio s 3:1. Madridčani so zadetek prejeli že v 3. minuti, ko je bil natančen Sergio Arribas. Toda nova poletna okrepitev Jude Bellingham je najprej izenačil v 19. minuti, v 60. pa zrežiral preobrat. Dobrih deset minut zatem je vpisal še podajo pri golu Viniciusa Juniorja.