Barcelona je prvič po letu 1979 (tekma pokala pokalnih zmagovalcev proti Ipswichu) igrala v belih dresih. Foto: EPA

Za Arsenal so zadeli Saka in Havertz v prvem polčasu ter Trossard dvakrat in Vieira v drugem. Barcelona (debitiral je Ilkay Gündogan) je v prvem polčasu vodila z 1:0 in 2:1, zadela sta Lewandowski in Raphinha, na 4:3 pa je v 88. minuti znižal Torres.

Raphinha je (s precej sreče) zadel po prostem strelu. Kar 816 dni je minilo (Messi, 2. maj 2021), odkar je Barcelona zadnji gol dosegla v prostem strelu. Še bolj odmevajo dresi katalonskega velikana. Barcelona se je namreč prvič po 44 letih spet predstavila v beli opravi. Vrnitev belih dresov (ta barva je značilna za velike tekmece, madridski Real) je posledica odločitve predsednika Joana Laporte, češ da je treba spoštovati klubsko zgodovino.

Real je bil z 2:0 boljši od Manchester Uniteda. Blestel je Jude Bellingham, ki je dosegel prvi zadetek (6. minuta), končni izid pa je postavil Joselu.