Valentin Castellanos je v tej sezoni v španskem prvenstvu zdaj skupaj zbral 11 golov. Igral je do 72. minute. Foto: Reuters

Junak Girone je bil argentinski napadalec Valentin Castellanos, ki je dosegel vse štiri zadetke svojega moštva. Prvič po decembru 1947 se je zgodilo, da je v La ligi nekdo Realu zabil toliko golov. Pred 75 leti jih je Esteban Echavarria v majici Ovieda pet.

Domači so že po 24 minutah vodili z 2:0, potem ko je 24-letni Castellanos najprej zadel z glavo po predložku Miguela Gutierreza, nato pa še z nizkim strelom pod vratarjem Andrejem Luninom. V 34. minuti je z glavo znižal Vinicius Junior, podal mu je Marco Asensio.

Po 36 sekundah drugega polčasa je Castellanos s polvolejem z desnico povišal na 3:1, v 62. minuti pa še enkrat z glavo na 4:1. Končni izid je v 85. minuti iz bližine postavil Lucas Vazquez.

Girona, ki je na lestvici na 10. mestu, je proti Realu že v Madridu ostala neporažena. Oktobra je osvojila točko za remi z 1:1. Njeno torkovo zmago so slavili tako v domačem mestu kot pri manj kot 100 kilometrov oddaljenih katalonskih sosedih v Barceloni, kjer pa 24 ur pozneje po tretjem ligaškem porazu blaugrane v sezoni niso mogli proslaviti povišanja prednosti na vrhu lestvice. Kljub temu je ta sedem krogov pred koncem prvenstva zelo zajetna.

Alvaro Garcia (desno) se je skupaj s Franom Garcio takole veselil zadetka za 1:0. Foto: Reuters

Lewandowski ob koncu le ublažil poraz

Devetouvrščeni Rayo Vallecano je Barco ugnal po zaslugi zadetkov Alvara Garcie v 19. in Frana Garcie v 53. minuti. To je bil prvi poraz Xavijevih varovancev po sedmih ligaških tekmah.

Za prvi gol na stadionu de Vallecas v Madridu je podal Sergio Camello, ki je dobil dvoboj z Gavijem, Alvaro Garcia pa je mrežo zatresel z neubranljivim nizkim strelom. Pri drugem zadetku je Fran Garcia ukradel žogo Frenkieju de Jongu na sredini igrišča in se prebil skozi obrambo. V nadaljevanju sta imela priložnosti še Camello in Unai Lopez.

V 83. minuti je nekaj upanja za točko gostom povrnil Robert Lewandowski, vendar se izid nato do konca ni več spremenil. Poljak je sicer zadel že v 40. minuti, a je bil tedaj za las v prepovedanem položaju, zato je bil gol razveljavljen.

Barcelona je v tej sezoni v La ligi izgubila le še na gostovanjih pri madridskem Realu (3:1 sredi oktobra) in Almerii (1:0 konec februarja).