Pierre-Emerick Aubameyang je zadel dvakrat za Barcelono. Foto: EPA

Na nedeljski tekmi je katalonska zasedba z odličnim prvim polčasom v Valencii osvojila tri točke, z zmago pa se je znova izenačila z madridskim Atleticom po točkah, obenem pa imajo Katalonci tudi tekmo manj.

Izkazal se je ena zadnjih okrepitev blaugrane – Pierre-Emerick Aubameyang. V 23. minuti je prvo pravo priložnost Barcelone spremenil v gol, ko je sprejel dolgo podajo Jordija Albe, močno je streljal ob bližnji vratnici. Zadel je tudi v 38. minuti po Gavijevem predložku v kazenski prostor.

V prvem polčasu je za Barcelono zadel še Frankie de Jong (0:3) v 32. minuti. Levji delež je opravil Ousmane Dembele, ki je na desni strani dobro sprejel dolgo podajo, žogo je podal pred vrata, kjer je Nizozemec z natančnim strelom matiral vratarja Valencie.

Valencia je sicer nato zapretila in znižala z zadetkom z glavo Carlosa Solerja. Pedri je s četrtim in zadnjim katalonskim golom – prišel je do odbite žoge in močno streljal z okoli 17 m v zgornji levi kot – ustavil nalet Valencie.

Luis Suarez je bil eden izmed strelcev Atletica proti Osasuni. Foto: EPA

Atletico zmago potrdil v drugem polčasu
Atletico Madrid si je na sobotni tekmi pokoril Osasuno šele v drugem polčasu (0:3).

Joao Felix je že v tretji minuti povedel Madridčane v vodstvo – po izvedenem kotu je najbolje izkoristil gnečo pred vrati, zadel je pod prečko (0:1). Sodnik je gol potrdil tudi po pregledu z VAR-om. Osasuna je iskala gol za izenačenje, najbližje mu je bila v 39. minuti, ko je Ante Budimir streljal z glavo od blizu, Jana Oblaka in Atletico je rešila vratnica.

Atletico je zdržal pritisk in na odmor je odšel z golom prednosti. Po vrnitvi pa je hitro povišal vodstvo (0:2). Vratar Osasune je tvegal, ko je zapustil vrata, Luis Suarez pa je to kaznoval z golom v 59. minuti – hiter protinapad je končal z močnim strelom z več kot 30 m.

Zmago Atletica je v 89. minuti potrdil Angel Correa – akcija je stekla na sredini, ko so nogometaši Osasune izgubili žogo, do nje je prišel Koke, ki je nato žogo podaljšal do Corree, ki je z diagonalnim strelom z okoli 11 m premagal Sergia Herrero.

Marco Asensio je Real povedel v vodstvo. Foto: EPA

Real do zmage v drugem polčasu
Real je premagal Alaves prav tako s 3:0.

Gostitelji so se z neprepričljivo predstavo v prvem polčasu dolgo mučili s tekmeci z dna lestvice, potem pa sta v drugem delu Marco Asensio in Vinicuius Junior le poskrbela za pričakovan razplet. Ob koncu je zmago potrdil še Karim Benzema z bele točke.

Sevilla za Realom zaostaja šest točk
Sevilla je imela priložnost, da bi z zmago znova znižala zaostanek na štiri točke, a je spet izgubila dve točki v primerjavi z Realom.

Z Espanyolom, ki je v spodnjem delu lestvice, je namreč igrala le neodločeno (1:1). Zadetek Rafe Mira je sicer napovedal pričakovan scenarij, toda v nadaljevanju so domači z golom Sergia Darderja izenačili, zadnje napade gostov pa je preprečil tudi drugi rumeni karton Julesa Koundeja, tako da je Sevilla zadnjih 20 minut igrala le z desetimi nogometaši.

Tretji Betis je premagal Mallorco (2:1). Alex Moreno je povedel Betis v vodstvo, Vedat Muriqi je nato sicer izenačil v 75. minuti, a so domači po pregledu VAR-a prišli do enajstmetrovke, ki jo je Willian Jose v 83. minuti spremenil v zmagoviti zadetek.