Luis Suarez se je veselil zadetka proti nekdanjim soigralcem. Foto: Reuters

Branilci naslova so s peto zmago popravili napako iz prejšnjega kroga in se na vrhu izenačili z Real Madridom, ki je v nedeljo v Barceloni proti Espanyolu doživel prvi poraz sezone (2:1). Tudi Barcelona je v La Ligi izgubila prvič, kar je še poglobilo krizo, ki se vleče še iz Lige prvakov.

Koeman živčno spremljal tekmo na tribuni
Trener Kataloncev Ronald Koeman je bil izključen v Cadizu, zato je sedel na tribuni stadiona Wanda Metropolitano. Večkrat je po telefonu dajal napotke pomočnikom in nekajkrat se je zelo razburil, še posebej v prvem polčasu, ko so njegovi izbranci delovali kot razbita vojska.

Ronald Koeman je nemočno spremljal tekmo s tribune. Foto: Reuters

Lemar načel mrežo Barce
V 22. minuti je Joao Felix na levi strani prišel do prostora in poslal žogo do Luisa Suareza, ki je takoj stekel v prazen prostor. Thomas Lemar je prodrl v kazenski prostor in z močnim strelom z levico ukanil Marc-Andreja ter Stegna.

Pet minut zatem je imela Barcelona prvo priložnost, vendar Philippe Coutinho z roba kazenskega prostora ni bil natančen, malce je zgrešil vrata.

Sladko maščevanje Suareza
Najbolj motivirani igralec na zelenici je bil nedvomno Luis Suarez. 34-letni Urugvajec je med letoma 2014 in 2020 zelo uspešno igral za Katalonce. Po prihodu Ronalda Koemana je zapustil Barcelono in se preselil k Atleticu. Lani je colchonerose pripeljal do naslova. S Koemanom nista govorila in večkrat ga je ostro kritiziral tudi na novinarski konferenci pred današnjo tekmo.

Antonie Griezmann se je 31. avgusta vrnil v Madrid kot posojeni igralec Barcelone. Francoz je vstopil v 72. minuti namesto Suareza. Foto: EPA

V 29. minuti je Suarez zapravil lepo priložnost, ko je streljal mimo vrat. Bolj natančen je bil minuto pred odmorom, ko je Lemar poslal žogo prek Gerarda Piqueja, Suarez pa je stekel sam proti ter Stegnu in ga rutinirano premagal.

Oblak preprečil veselje Coutinhu
Po uri igre je imela Barcelona izjemno priložnost. Coutinho se je znašel sam pred Janom Oblakom, ki je sijajno posredoval. Koeman je skušal poživiti igro. Vstopili so Sergi Roberto, Ansu Fati, Luuk de Jong in Riqui Puig, a proti granitni obrambi Atletica pravih idej ni bilo.

Trener Atletica Diego Simeone je bil v zadnjih minutah evforičen, večkrat je spodbujal navijače k še glasnejšemu navijanju. 60.594 gledalcev je pripravilo imenitno vzdušje.

Real po Šerifu izgubil še v Barceloni

Real Madrid je po šokantnem porazu sredi tedna proti Šerifu v Ligi prvakov vpisal še prvi poraz v španskem prvenstvu. Espanyol, ki se je pred letošnjo sezono vrnil v prvo ligo, je v 17. minuti v vodstvo popeljal Raul de Tomas. Vodstvo je po uri igre povišal Alexei Vidal.

Real je v igro v 71. minuti vrnil Karim Benzema, ki je na osmih tekmah v tej sezoni vpisal devet golov in 7 podaj. A časa za izenačenje ni bilo dovolj.