Sanjski debi Marca Guiuja, ki je otrok Barcelone. Foto: Reuters

Barca je izkoristila remi madridskega Reala v Sevilli in se kraljevemu klubu popolnoma približala. V soboto se bosta večna tekmeca na stadionu Lluisa Companysa na Montjuicu pomerila v derbiju, predtem pa ju čakata še obračuna v Ligi prvakov. Katalonci so generalko v državnem prvenstvu pred el clasicom uspešno opravili, so se pa z Baski pošteno namučili.

V deseti minuti je leve rešila prečka, ki jo je po lepi podaji Joaa Cancela stresel Joao Felix. Čeprav so bili gostitelji, ki so zaradi velikih težav s poškodbami igrali brez številnih nosilcev, konkretnejši, pa je bilo nekajkrat vroče tudi v domačem kazenskem prostoru. Predvsem v zaključku prvega polčasa, ko je Marc-Andre ter Stegen dobro posredoval po poskusih bratov Williams, Inakija in Nica.

58. minuta je tekla, ko je Unai Simon najprej z lepo obrambo po poskusu Joaa Felixa z razdalje, potem pa je odlično ubranil še strel Fermina Lopeza po odbiti žogi, preprečil vodstvo blaugrane. Pet minut zatem se je velika priložnost ponudila Laminu Yamalu, ki je malce predtem vstopil v igro, vendar je najstnik meril malenkost mimo vrat. Zatem je Simon dobro posredoval po diagonalnem strelu z desne strani Joaa Cancela.

V 80. minuti je Barca vendarle povedla. Nepričakovani junak je postal Marc Guiu. Katalonec, ki je letos dopolnil šele 17 let, je prvič zaigral za člansko ekipo, le nekaj sekund zatem, ko je mladenič vstopil v igro, pa ga je zaposlil Joao Felix z imenitno žogo za hrbet obrambi Athletica. Guiu je stekel po levi strani in z drugim dotikom, s prvim si je malce zaustavil žogo, zatresel bilbajsko mrežo.

Še vedno je izjemno uspešna Girona, ki je največje presenečenje prvih desetih krogov. Katalonci so s 5:2 premagali Almerio, ki je povedla že z 2:0, ko je dvakrat zadel Leo Baptistao, toda gostitelji so še v prvem polčasu preobrnili rezultat in po drugem zadetku Artema Dovbika v 43. minuti tudi povedli. Z osmo zmago sezone ima Girona enako število točk kot vodilni Real iz Madrida.