Slavje Reala po zadetku za vodstvo s 4:3. Foto: Reuters

Po prvem polčasu je bilo pred 25.000 gledalci 2:2, po koncu rednega dela tekme pa 3:3.

Ključni dogodek se je zgodil v 116. minuti, ko je z avtogolom za vodstvo Reala s 4:3 poskrbel branilec Stefan Savić. Piko na i je v 122. minuti postavil Brahim Diaz z zadetkom v prazno mrežo. Po protinapadu je bil na sredini igrišča hitrejši od Jana Oblaka, ki je v akciji predtem ob izvajanju strela iz kota stekel v napad na pomoč soigralcem v lovu na izenačenje.

Real ne pozna poraza že dvajset tekem v vseh tekmovanjih (17 zmag, trije remiji). V finalu se bo potegoval za 13. zmago v superpokalu, rekorderka in branilka naslova Barcelona jih ima 14.

Jan Oblak (ob njem Jude Bellingham) je zbral pet obramb. Foto: Reuters

Mario Hermoso je Atletico popeljal v vodstvo že v 6. minuti z golom z glavo po podaji iz kota. Na enak način je v 20. minuti izenačil Antonio Rüdiger. Devet minut pozneje je Ferland Mendy po natančni podaji v kazenski prostor prispeval drugi gol za Real, v 37. minuti pa je z lepim strelom od daleč na 2:2 izenačil Antoine Griezmann.

Nato se vse do 78. minute mreža ni več zatresla, tedaj je po napaki Realovega vratarja Kepe Arrizabalage pri izbijanju žoge ta zadela Rüdigerja in se odbila za golovo črto. Toda Dani Carvajal je v 85. minuti po odbiti žogi izsilil podaljšek.