Olympique Marseille je najnovejši nogometni klub, ki je pristal v rokah ameriškega lastnika. Med velikani, ki so v ameriški lasti, so Arsenal, Liverpool, Manchester United in Roma. Foto: Reuters

McCourt je v Parizu podpisal vse potrebne papirje, nato pa je odpotoval na jug Francije, kjer se je srečal s strokovnim vodstvom in nogometaši. 63-letnik je klub prevzel od družine Louis-Dreyfus. "Klub nameravam prevetriti. Potrebujemo novega športnega, finančnega in direktorja za marketing," je dejal Američan, ki je na mesto predsednika že postavil Jacques-Henrija Eyrauda.

Marseillu tudi v letošnji sezoni ne gre vse po načrtu (lani je prvenstvo končal na 13. mestu, kar je bila najslabša uvrstitev v zadnjih 15 letih). Klub, ki je leta 1993 osvojil naslov evropskega prvaka — v finalu v Münchnu je z 1:0 premagal Milan —, trenutno zaseda šele 12. mesto v francoskem prvenstvu, za vodilno Nico po devetih odigranih krogih zaostaja za 11 točk.

V nedeljo je na sporedu derbi 10. kroga Ligue 1, ko se bosta na Parku princev pomerila drugouvrščeni Paris Saint-Germain in Olimpique Marseille. Slednji Parižanov ni premagal že vse od 27. novembra 2011, ko je v ligi slavil s 3:0. Od tedaj je na 12 tekmah v vseh tekmovanjih nanizal 11 porazov in remi.