DR Kongo je presenetljivo izločil Egipt. Foto: Reuters

Egipčani, rekorderji po številu zmag v tem tekmovanju, so igralI brez zvezdnika Liverpoola Mohameda Salaha, ki je po tekmi skupinskega dela z Gano zaradi poškodbe odpotoval v Anglijo. Kot so dejali v egiptovskem strokovnem štabu, bi se lahko vrnil le za finale, kar mu zdaj ne bo treba.

Njegova ekipa namreč proti DR Kongu ni unovčila terenske premoči na igrišču, predvsem to velja za prvi polčas, ko sta padla tudi oba zadetka.

DR Kongo je povedel v 37. minuti po spornem izvajanju avta. Egipčani so menili, da bi moral avt pripasti njim, zato so protestirali, medtem pa je Meschack Elia žogo potisnil v mrežo. Egipt je v sodnikovem podaljšku prvega dela izenačil z enajstmetrovko, strelec je bil Mostafa Mohamed. V drugem polčasu veliko razburljivih dogodkov ni bilo, prav tako ne v podaljšku, zato so zmagovalca odločile enajstmetrovke.

Že pred tem je Gvineja ugnala Ekvatorialno Gvinejo. Tekmo je odločil Mohamed Bayo, ki je zadel 22 sekund pred iztekom osme minute sodniškega dodatka. Gvineja je večji del drugega polčasa igrala z igralcem več na igrišču, Ekvatorialna Gvineja je imela veliko priložnost za vodstvo, a je kapetan Emilio Nsue v 68. minuti zapravil enajstmetrovko. Zadel je okvir vrat.

Izpadel branilec naslova Senegal
Naslova ne bo ubranil Senegal, ki je v osmini finala izpadel proti gostiteljici Slonokoščeni obali s 5:6 po streljanju enajstmetrovk. Po redenm delu in podaljšku je bilo 1:1.