Mattia De Sciglio in Mario Mandžukić proslavljata gol odločitve. Foto: Reuters

Hrvaški napadalec, ki je pred 14 dnevi odločil že derbi z Interjem (1:0), je edini zadetek dosegel v 35. minuti, ko je Mattia De Sciglio z desne strani poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je "Super Mario" dobil zračni dvoboj z Davidejem Santonom in z glavo matiral Robina Olsena.

Roma je bila najbližje izenačenju tik pred koncem tekme, ko je Bryan Cristante prišel do strela z glavo, a se je s parado izkazal Wojciech Szczesny.

Na drugi strani je Juventus izpeljal hiter protinapad, v katerem je Douglas Costa po podaji Cristiana Ronalda zatresel mrežo, vendar je sodnik Davide Massa po ogledu posnetka gol (upravičeno) razveljavil, saj je bil v akciji pred tem storjen prekršek nad enim od igralcev Rome.

Torinčani so bili sicer boljši nasprotnik, o čemer priča tudi končna statistika: posest žoge 55:45, streli skupaj 17:5, v okvir vrat 7:4. Juventus ima na vrhu lestvice osem točk naskoka pred Napolijem, ki je z 1:0 ugnal Spal.

17. krog:
JUVENTUS - ROMA 1:0 (1:0)
Mandžukić 35.

Juventus: Szczesny, De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Sandro, Bentancur, Pjanić (71./Can), Matuidi, Dybala (80./Costa), Mandžukić, Ronaldo.

Roma: Olsen, Kolarov, Fazio, Manolas, Santon, Nzonzi (80./Džeko), Cristante, Florenzi (46./Kluivert), Zaniolo, Under (71./Perotti), Schick.

Sodnik: Davide Massa

SASSUOLO - TORINO 1:1 (0:0)
Brignola 92.; Belotti 55.

UDINESE - FROSINONE 1:1 (1:0)
Mandragora 32.; Ciano 61./11-m
Luka Krajnc je za Frosinone igral vso tekmo.

CHIEVO - INTER 1:1 (0:1)
Pellissier 91.; Perišić 39.
Valter Birsa je vstopil v igro v 77. minuti, Boštjan Cesar (oba Chievo) pa ni igral. Samir Handanović je branil za Inter.

PARMA - BOLOGNA 0:0
Leo Štulac (Parma) je vstopil v igro v 72. minuti.

91.
Miha Zajc je za Empoli igral od 72. minute, Vid Belec je bil na klopi Sampdorie.

GENOA - ATALANTA 3:1 (1:0)
Toloi 45./ag, Lazović 67., Piatek 88.; Zapata 55./11-m
RK: Palamino 81., Toloi 93./Atalanta
Rok Vodišek je bil na klopi Genoe. Josip Iličić je za Atalanto igral vso tekmo in v 36. minuti
zastreljal 11-metrovko. Vratar Radu je strel ubranil.

NAPOLI - SPAL 1:0 (1:0)