Ob četrtfinalu je bil izžreban tudi polfinale in vloga gostitelja v finalu. Pot do Carigrada je začrtana! Foto: Reuters

Za polfinalno vstopnico se bosta pomerila lanska finalista Lige prvakov Bayern in Paris Saint Germain. Lani v Lizboni so slavili Bavarci z golom Kingsleyja Comana in Parižane obsodil še na eno leto čakanja na prvo lovoriko med evropsko klubsko elito.

Flick se je opravičil za neprimerne besede
"Seveda je PSG izjemno zahteven nasprotnik, to smo videli že v lanskem finalu. Lahko izločimo vsakogar, a za napredovanje bomo morali obe tekmi odigrati na najvišji ravni," je povedal trener Bayerna Hansi Flick, ki se je opravičil športnemu direktorju Hasanu Salihamidžiću za neprimerne besede. Po napornem klubskem svetovnem prvenstvu in štirih pozitivnih primerih koronavirusa je bil namreč Flick zelo nervozen in je na avtobusu Salihamidžiću, kot je razkril časopis Bild, ob neki ostri debati zabrusil, naj utihne. "Rekel sem nekaj, česar ne bi smel. Na to nisem ponosen, sva se pa pogovorila in vse skupaj pozabila."

Štirje dvoboji, ki bodo v prvi polovici aprila pritegnili pozornost nogometnega sveta. Foto: Reuters

Trenutno najboljše moštvo angleške lige Manchester City bo izzvala Borussia iz Dortmunda z najboljšim strelcem tekmovanja, Norvežanom Erlingom Brautom Haalandom (10 golov).

Za bele in rdeče LP glavni cilj sezone
Klasika evropskih tekmovanj je par Real Madrid – Liverpool. Oba velikana za zdaj bolje igrata v evropskem tekmovanju, na domačih tleh pa zaostajata za pričakovanji. Skupaj sta kluba osvojila kar 19 naslovov evropskega prvaka, od tega jih imajo 13 Španci.

Zidane: Psihično zahteven tekmec
Trener Reala Zinedine Zidane pravi, da bo Liverpool psihično zahteven tekmec. "Imamo težko sezono, ne smemo prehitevati, gremo iz dneva v dan. Liverpool poznamo, tekmi bosta zahtevni s psihološkega vidika, a o tem bomo razmišljali po reprezentančnem premoru," je povedal Zidane in poudaril, da bo Real naredil vse za naslov španskega prvaka, začenši s sobotno tekmo z moštvom Celta Vigo, na kateri zaradi poškodbe ne bo igral Eden Hazard. Med obema obračunoma z Liverpoolom bo kraljevi klub odigral tudi el classico.

Bayern brani evropsko krono, na stavnicah pa je drugi favorit, tik za Manchester CItyjem in pred PSG-jem, ki sta lačna prvega naslova evropskega prvaka. Foto: Reuters

Roberto Carlos, nekdanji branilec Reala, je za Realovo klubsko televizijo povedal: "Seveda, lahko nas skrbi Liverpool, a še bolj bi moralo skrbeti njih."

Trener Liverpoola Jürgen Klopp se veseli srečanja s 13-kratnimi evropskimi prvaki: "Izjemno vznemirljiv žreb. Veselim se tega obračuna. Pred tremi leti smo v finalu doživeli grenek poraz in veseli me, da imamo priložnost, da se oddolžimo zanj."

Zadnji par je Porto – Chelsea. Porto je do zdaj dvakrat osvojil Ligo prvakov (1986/87, 2003/04), nazadnje ravno tudi na račun Londončanov, Chelsea pa je postal evropski klubski prvak pred devetimi leti.

Letos brez Slovencev med najboljših osem
Na prvi stopnički izločilnih bojev je Chelsea ugnal Atletico Madrid z Janom Oblakom, branilec naslova Bayern je prepričljivo dobil dvoboj z Laziem, Real Madrid z Atalanto Josipa Iličića, Manchester City je odpravil Borussio Mönchengladbach, Porto je izločil Juventus, Borussia Dortmund Sevillo, Paris St. Germain Barcelono in Liverpool Leipzig Kevina Kampla.

REAL MADRID/LIVERPOOOL - PORTO/CHELSEA

Polfinale bo 27. in 28. aprila ter 4. in 5. maja, finale pa v soboto, 29. maja v Carigradu.

ARSENAL – SLAVIA PRAGA
Povratne tekme bodo 15. aprila ob 21.00.

Samo še en Slovenec v Evropi

Kdo bo na koncu dvignil pokal Uefe? Dva kluba sta ga že osvojila, še dva pa sta igrala v finalu za to drugo evropsko lovoriko, medtem ko se četverica klubov še ni prebila do finala v Evropski ligi oz. Pokalu Uefe. A če upoštevamo, da je bil pokal velesejemskih mest predhodnik obeh tekmovanj, ga je leta 1967 osvojil tudi že Dinamo Zagreb, pa tudi Roma (1961) in Arsenal (1970). Foto: Reuters

V četrtfinalu evropskih tekmovanj bo od slovenskih nogometašev tako igral le desni bočni branilec Petar Stojanović, ki se je sinoči z Dinamom veselil senzacionalnega preobrata proti Tottenhamu. 25-letni Ljubljančan je na povratni tekmi vstopil ob koncu rednega dela in odigral celotni podaljšek. Zagrebčani bodo zdaj izzvali Villarreal iz Španije.

V konkurenci ostajata dva kluba z naslovi v Evropski ligi oziroma predhodniku Pokalu Uefa. Manchester United je bil najboljši v sezoni 2016/17, Ajax pa je z zlato generacijo slavil v sezoni 1991/92.

Rdeči vragi se bodo med osmimi najboljšimi pomerili z debitantom v tem tekmovanju, Granado iz Španije. Ajax bo v osrednjem četrtfinalnem obračunu igral proti Romi, ki je v finalu pokala Uefa igrala v sezoni 1990/91. Dvakratni finalist tega tekmovanja Arsenal (1999/00, 2018/19) se bo v četrtfinalu pomeril s Slavio iz Prage.