Olivier Giroud je sodeloval pri vseh treh golih Milana. Dosegel je dva gola, pri tretjem golu pa je podal. Foto: Reuters

V skupini E je o napredovanju odločal medsebojni obračun Milana in Salzburga na San Siru.

Olivier Giroud je v 14. minuti povedel Milan v vodstvo. Po predložku iz kota je francoski veteran zadel z glavo. Milan je vodstvo povečal v 46, minuti – Ante Rebić je poslal predložek z desne strani v kazenski prostor, tam pa je Giroud odigral ključno vlogo, z glavo je podal Radetu Kruniću, ki je natančno meril z glavo (2:0). Rafael Leao je v 57. minuti prodiral in streljal, vratar Salzburga je žogo odbil do Girouda, ki je žogo brez težav pospravil v mrežo za 3:0. Končni rezultat je v 91. minuti postavil Junior Messias, ki je odlično samostojno akcijo kronal z golom znotraj kazenskega prostora.

Napadalec Salzburga Benjamin Šeško je vstopil v 61. minuti, ko je bila tekma že odločena.

Salzburg brez možnosti na San Siru
Sorodna novica Šeško pogreša le zadetke: "V igri sem boljši, ne izgubljam žog in dvigujem ekipo"

Kamplov Leipzig v osmini finala
V skupini F sta se na odločilni tekmi v Varšavi pomerila Šahtar in RB Leipzig. Nemcem je za napredovanje zadostoval že remi, toda na koncu so zanesljivo premagali ukrajinsko ekipo (0:4).

Christopher Nkunku je prvi zadel za Leipzig ob zmagi nad Šahtarjem. Foto: Reuters

Leipzig je povedel v 10. minuti – potem ko se je igralec Šahtarja zapletel, je do žoge prišel Christopher Nkunku, ki je podal Timu Wernerju na levi strani. Ta je streljal, vratar Šahtarja pa je žogo odbil do Nkunkuja, ki je natančno meril z 9 metrov (0:1). V 50. minuti je Andre Silva po podaji Mohameda Simanaka z glavo v kazenskem prostoru povečal vodstvo Leipziga (0:2). Dominik Szoboszlai je zadel v 62. minuti, z avtogolom pa je končni izid postavil Valerij Bondar.

Za tretji in četrti gol ima zasluge tudi Kevin Kampl, pri tretjem je na sredini igrišča ukradel žogo tekmecu in začel akcijo svoje ekipe, pri četrtem pa je bil podajalec Daniju Olmu, čigar strel je Bodnar preusmeril v gol.

Zadetki s tekme Šahtar Doneck - RB Leipzig

Juventus zadržal tretjo mesto in Evropsko ligo
V skupinah G in H je bilo že pred zadnjim krogom jasno, da so se v osmino finala uvrstili Manchester City, Borussia Dortmund, PSG in Benfica. Edino pomembnejše vprašanje v teh skupinah je bilo, ali se bo v Evropsko ligo uvrstil Juventus ali Maccabi Haifa. Izraelci bi morali za to doma igrati vsaj neodločeno z Benfico, a so doživeli poraz z 1:6. Juventus je tako kljub porazu doma z 1:2 proti Parižanom zadržal tretje mesto.