Federico Valverde (levo) je bil z odločilnim zadetkom v 78. minuti junak zmage Reala. Foto: Reuters

Izgubil je še en angleški klub Arsenal, ki ga je na domačem stadionu z 2:1 porazil francoski podprvak Lens. Bayern je z 1:2 slavil v Köbenhavnu, Inter je na San Siru z 1:0 ugnal Benfico.

Na stadionu Diego Armando Maradona so gledalci spremljali zelo zanimivo predstavo. Napoli je povedel v 19. minuti, ko je po podaji iz kota in odbiti žogi od prečke z glavo v polno meril Norvežan Leo Skiri Ostigard.

V 27. minuti je veliko napako storil Giovanni Di Lorenzo in podal naravnost v noge Juda Bellinghama. Angleški reprezentant je podaljšal žogo na levo stran do Viniciusa Juniorja in sledilo je izenačenje. Jude Bellingham se je sedem minut pozneje še sam vpisal med strelce, ko je prodrl v kazenski prostor in osmešil obrambo Napolija za vodstvo Reala z 1:2.

Jude Bellingham je v 34. minuti zadel za vodstvo Reala z 1:2. Foto: Reuters

Napoli je poskušal takoj poravnati izid, a je Kepa Arrizabalaga ubranil poskus Victorja Osimhena z glavo v 38. minuti. Domači navijači so vendarle dočakali izenačenje v 54. minuti. V kazenskem prostoru je ob poskusu strela Osimhena žoga v roko zadela kapetana Reala Nacha, sodnik Clement Turpin pa je po ogledu videoposnetka pokazal na belo piko. Uspešen izvajalec je bil s pomočjo vratnice Piotr Zielinski.

Na koncu pa so se treh točk vseeno veselili Madridčani, saj je v 78. minuti s pravim "izstrelkom" z več kot 20 metrov zablestel Federico Valverde. Po njegovem silovitem strelu z desnico se je žoga od prečke in glave vratarja Alexa Mereta odbila za črto (pripisali so mu avtogol) in končalo se je z 2:3.

Real Madrid slavil sredi Neaplja
Slavje Maura Icardija (v sredini) in soigralcev po koncu tekme na Old Traffordu. Foto: Reuters

Icardi se je odkupil za zgrešeno 11-metrovko

United je v Premier ligi doživel že štiri poraze, nič bolje pa mu ne gre niti v Ligi prvakov, v kateri je po porazu v Münchnu pred dvema tednoma (4:3) klonil še drugič zapored. V 17. minuti je sicer gostitelje v vodstvo popeljal Rasmus Höjlund, danski napadalec je iz bližine zadel z glavo po podaji Marcusa Rashforda z desne strani.

Vodstvo na deževnem Old Traffordu pa ni trajalo dolgo, saj je že šest minut pozneje po dolgi podaji v kazenski prostor spretno in atraktivno izenačil nekdanji član Uniteda Wilfried Zaha.

Do 67. minute se nato izid ni spremenil, tedaj je Manchestru prednost po hitrem prodoru iz protinapada še enkrat z rutiniranim zaključkom zagotovil Höjlund. Še drugič na tekmi pa domači niso znali zadržati ugodnega izida. Že štiri minute pozneje je namreč drugi gol za Galatasaray dosegel Kerem Aktürkoglu. Po akciji po desni strani je mrežo zatresel iz bližine.

V 76. minuti je po napačni podaji vratarja Andreja Onanaja Casemiro v kazenskem prostoru podrl Driesa Mertensa in si prislužil drugi rumeni karton ter moral predčasno pod prho, vendar je Mauro Icardi z 11-metrovke po tleh streljal mimo vratnice. Argentinec se je odkupil v 81. minuti, ko se je znašel osamljen na robu kazenskega prostora in nato zadel za veliko zmago gostov z 2:3. To je bil njegov prvi gol v Ligi prvakov po letu 2019.

Mathys Tel je takole postavil končni izid 1:2 v Köbenhavnu. Foto: Reuters

Bayernu tri točke zagotovil 18-letni Tel

Na drugi tekmi v skupini A se je Bayern v 56. minuti znašel v zaostanku, domače navijače na stadionu Parken je na noge spravil Lukas Lerager. Po odbiti žogi gostujoče obrambe je zadel iz polvoleja. V 67. minuti je Jamal Musiala izenačil po lepem preigravanju na robu kazenskega prostora s strelom v spodnji kot.

Končni izid je v 83. minuti postavil 18-letni Mathys Tel, ki je na zelenico prišel šest minut prej. Še en rezervist Thomas Müller je dobil žogo v napadu, prodrl v kazenski prostor, se otresel branilcev in jo nesebično podal do mladega Francoza, temu pa je ni bilo težko spraviti v mrežo.

V peti minuti sodnikovega dodatka bi Jordan Larsson z glavo kmalu izenačil, a se je Bayernov vratar Sven Ulreich izkazal z imenitno obrambo, potem ko je žogo preusmeril Eric Choupo-Moting.