Katar se je drugič zapored uvrstil v finale azijskega prvenstva, kjer bo proti Jordaniji veliki favorit. Foto: Reuters

Iranci so na živahni tekmi povedli v četrti minuti, ko je Sardar Azmoun s strelom prek glave zatresel mrežo gostiteljev. Zatem so ob napadalnejši igri Katarcev imeli še nekaj priložnosti, toda Katar je izenačil v 17. minuti, ko je z roba 16-m prostora streljal Jasem Gaber Abdulsalam, žoga je na poti proti golu zadela Saeida Ezatolahija, spremenila smer in končala v mreži za 1:1.

Almoez Ali je bil leta 2019 z devetimi goli ključni mož prve zmage Katarja na azijskih prvenstvih, zdaj pa je poskrbel za vrnitev v finale. Foto: Reuters

Afif in Ali prevesila tehtnico

Akram Afif, prvi zvezdnik Katarja, je imel v 32. minuti dvoboj ena na ena z iranskim vratarjem Alirezo Beiranvandom, a je bil ta uspešnejši. Vendar je Afif svoj peti gol na prvenstvu dosegel v 43. minuti, ko je zadel z močnim diagonalnim strelom z leve strani kazenskega prostora.

V 49. minuti so Iranci po dolgem pregledu posnetkov prišli do enajstmetrovke, ki jo je v 51. minuti za 2:2 uspešno izvedel kapetan Alireza Džahanbakš. Obe ekipi sta imeli še nekaj lepih priložnosti, so pa v 82. minuti povedli Katarci. Po slabo izbiti žogi je z razdalje udaril Abdelaziz Hatem, a naravnost v noge lastnega napadalca, Almoez Ali se je pri tem za pol koraka izognil prepovedanemu položaju in hitro z nizkim, natančnim strelom poskrbel za 3:2.

Vratnica Irana v maratonskem dodatku

V kar 16 minut dolgem sodniškem dodatku je Iranec Šodžae Halilzadeh kot zadnji igralec naredil prekršek nad Afifom in moral predčasno z igrišča. Kljub igralcu manj so Iranci imeli v zadnjih sekundah še dve izjemni priložnosti za izenačenje, v eni od teh so zadeli vratnico.