Matteo Darmian je zadel za Inter. Foto: EPA

Inter je povedel v 43. minuti. Alessandro Bastoni je z leve strani podal v kazenski postor, kjer je bil Matteo Darmian, streljal je z 11 m in zadel. Napoli je izenačil v 82. minuti – po podaji iz kota je z glavo natančno meril Juan Jesus.

Juventus je na prvi tekmi nedeljskega sporeda doma le remiziral proti Genoi (0:0). Kljub premoči na zelenici in več strelom proti vratom (17:5) so gosti zdržali in iz Torina odnesli točko.

Stara dama je tako povišala zaostanek za Milanom, ki je na drugi tekmi s 3:1 premagal Verono. V 44. minuti je zadel Theo Hernandez, v drugem polčasu pa je hitro zadel še Christian Pulisic v 50. minuti. Zaostanek je po lepem zadetku od daleč znižal Tijjani Noslin v 64. minuti, tri točke za rdeče-črne pa je v 79. minuti potrdil Samuel Chukwueze.

Inter ima na vrhu Serie A 76 točk, Milan je pri 62, Juventus pa pri 59. Bologna je četrta s 54 in se za zdaj oklepa mesta, ki prihodnjo sezono prinaša nastop v Ligi prvakov.