Tekmo bodo morali odigrati, datum pa še ni znan.

Cristiano Ronaldo je lahko le nemočno spremljal šov Fiorentine. Foto: Reuters

Napoli na tekmo, ki je bila predvidena 4. oktobra, ni potoval, ker je imel v svojih vrstah pozitivna igralca na novi koronavirus Piotra Zielinskega in Eljifa Elmasa. Klub se je zagovarjal, da so mu lokalne zdravstvene oblasti prepovedale potovanja, zaradi česar naj bi morala celotna ekipa v karanteno.

Juventus in vodstvo lige sta poudarila, da je bilo vse skupaj zajeto v protokolih, ki so jih sprejeli klubi pred sezono, in da dva primera okužbe nista dovolj za neigranje tekme. Disciplinska komisija je tako odločila, da Napoli ni imel dovolj razlogov za to, da je izpustil tekmo.

Pritožbeni organ italijanskega olimpijskega komiteja (CONI) je zdaj to odločitev razveljavil in odločil, da se tekma mora odigrati.

Od 18. minute z igralcem manj in visok poraz

Zvečer je stara dama doživela nov šok, saj je v 14. krogu Serie A doživela prvi poraz. V Torinu je Fiorentina, ki je v spodnjem delu lestvice, slavila s 3:0, potem ko so gostitelji od 18. minute igrali brez Juana Cuadrada.

Kolumbijec je prejel rdeči karton po nevarnem prekršku nad Gaetanom Castrovillijem. Sodnik Federico La Penna mu je najprej pokazal rumeni karton, nato pa po ogledu posnetka spremenil odločitev.

Gostje so se na sedmi tekmi veselili prve zmage v italijanskem prvenstvu pod vodstvom novega trenerja Cesareja Prandellija. Povedli so že v 3. minuti, ko se je po globinski podaji Francka Riberyja Srb Dušan Vlahović otresel Matthijsa De Ligta in dvignil žogo čez vratarja Wojciecha Szczesnyja.

Do konca prvega polčasa je nato dve napaki storil Leonardo Bonucci, a je ostalo pri 0:1. Na drugi strani so prek Cristiana Ronalda nekajkrat zapretili tudi domači.

Sodnik jezil staro damo

V drugem polčasu je gostitelje jezil sodnik, ki ni pokazal drugega rumenega kartona Borji Valeru, dvakrat pa je dišalo tudi po 11-metrovki. Najmanj enkrat bi La Penna moral pokazati na belo točko.

Izid se je znova spremenil v 76. minuti, ko je po novi napaki Bonuccija, ki mu ni uspelo izbiti žoge po predložku Cristiana Biraghija, avtogol dosegel Alex Sandro. Pet minut pozneje je piko na i postavil nekdanji član Juveja Martin Caceres iz bližine po novi podaji Biraghija z leve strani.

To je najvišji poraz Juventusa na stadionu Allianz, odkar so ga odprli pred devetimi leti.

Italijansko prvenstvo se bo po kratkem premoru nadaljevalo 3. januarja, tri dni pozneje pa bodo belo-črni gostovali pri zdaj vodilnem Milanu.