Sandi Lovrić je bil junak Udineseja. Foto: EPA

Po zaslugi Lovrića je v Firencah povedel v deseti minuti, po njegovem natančnem in močnem strelu zunaj kazenskega prostora je bil povsem nemočen domači vratar Pietro Terracciano.

V Avstriji rojeni 25-letni Lovrić je na polovici drugega polčasa podal Francozu Thauvinu za novo vodstvo gostov z 2:1, končni izid pa je v 87. minuti postavil Angolec M'Bala Nzola po natančnem strelu z enajstmetrovke.

Zasedba iz Vidma že dlje časa ne more računati na poškodovanega slovenskega reprezentanta Jako Bijola.

Na današnji prvi tekmi je Lazio premagal Lecce z 1:0, gol odločitve je v 58. minuti prispeval Brazilec Felipe Anderson.

Zadnja nedeljska tekma na stadionu San Siro se je končala z zmago Milana nad Romo s 3:1. Za zasedbo iz lombardijske prestolnice so vse gole dosegli Francozi, prvega Yacine Adli (11.), drugega Olivier Giroud (56.), tretjega pa Theo Hernandez (84.). Za ekipo iz večnega mesta je zadel Argentinec Leandro Paredes (69.) z 11-metrovke.

Vodilna ekipa italijanskega nogometnega prvenstva, Inter iz Milana, je že v soboto v Monzi visoko zmagala s 5:1. V prvem polčasu sta zadela Turek Hakan Calhanoglu in Argentinec Lautaro Martinez. Oba sta po enkrat zadela še v drugem polčasu, peti gol za Inter pa je prispeval Francoz Marcus Thuram. Martinez je z 18 zadetki tudi daleč najboljši strelec lige, z devetimi mu sledijo Calhanoglu, Olivier Giroud (Milan) in Domenico Berardi (Sassuolo).