Lautaro Giannetti je bil nepričakovani junak v Torinu. Foto: EPA

Torinčani so s tem spodrsljajem zapravili priložnost, da bi se približali vodilnemu Interju, še naprej ima milanski klub sedem točk več in tudi tekmo manj. Zelo se je poznalo, da je manjkal odlični napadalec Dušan Vlahović, ki si je poškodoval mišico.

Udinese je osvojil velike tri točke v boju za obstanek. Sandi Lovrić je igral vso tekmo in se večkrat izkazal z borbenostjo pri posredovanjih pred svojim kazenskim prostorom. To je bila šele tretja zmaga Videmčanov v sezoni, ob 13 remijih in osmih porazih pa so zdaj pri 22 točkah in so skočili na 15. mesto.

Arkadiusz Milik ni uspel nadomestiti poškodovanega Dušana Vlahovića. Foto: EPA

Stara dama je imela veliko terensko premoč (streli 14:8, v okvir vrat 6:1, posest žoge 70:30 %), a je v kazenskem prostoru neodločna.

Giannetti kaznoval napako Alexa Sandra
Edini gol je v 25. minuti dosegel Lautaro Giannetti. Branilec je bil natančen po veliki napaki Alexa Sandra, ki mu je podal žogo po predložku Lazarja Samardžića s sprostega strela z desne strani.

Po uri igre so gostitelji po kotu z desne strani zadeli, a je stranski sodnik gol razveljavil, saj je žoga po izvajanju Federica Chiese s celotnim obsegom zapustila igrišče, preden je zavila v kazenski prostor Udineseja. Arkadiusz Milik je z glavo zatresel mrežo, a se je veselil prehitro.

Do konca Torinčanom ni več uspelo izenačiti, jalovo so pritiskali in bili brez pravih idej.

Theo Hernandez je odločil srečanje na San Siru. Foto: Reuters

Hernandez odločil na San Siru
Nogometaši Milana so San Siru ugnali aktualnega prvaka Napoli z 1:0. V prestolnici mode je edini zadetek na tekmi dosegel Theo Hernandez v 25. minuti, potem ko je pol zadetka s sijajno podajo prispeval že Rafael Leao. Ta je Thea poslal v ogenj, francoski bočni branilec pa je nato brez večjih težav z levico ugnal slabo postavljenega Pierluigija Gollinija.

Kmalu zatem je Leao že mislil, da je podvojil vodstvo svoje ekipe, ko je natančno sprožil v zgornji desni kot vrat gostujoče ekipe, a mu je veselje s sijajno obrambo preprečil prav Gollini. Neapeljčani so si prizadevali izid izenačiti, večkrat so jalovo poskusili, po uri igre je bil blizu Matteo Politano, ki pa je žogo poslal mimo leve vratnice.

V izdihljajih tekme je zadišalo po enajstmetrovki, gostje so protestirali, da je domača ekipa v svojem kazenskem prostoru igrala z roko. Glavni sodnik Daniele Doveri si je šel ogledat posnetek VAR in dosodil, da prekrška za najstrožjo kazen gostitelji niso storili. To je bila tudi zadnja omembe vredna akcija na tekmi.

Nogometaši Interja, najboljša ekipa letošnje sezone Serie A, so dobili derbi na rimskem Olimpicu. Foto: EPA
Snidenje Danieleja De Rossija, ki je na trenerski klopi Rome zamenjal odpuščenega Joseja Mourinha, in Claudia Ranierija. Oba sta pri Romi sodelovala v dveh različnih obdobjih: med letoma 2009 in 2011 ter leta 2019, ko je bil Ranieri trener rimskega kolektiva, De Rossi pa vezist. Po sezoni 2018/19 je De Rossi svojemu matičnemu klubu po 18 sezonah tudi pomahal v slovo. Foto: EPA

Roma v prvem polčasu vodila ...
Že v soboto sta se v derbiju kroga pomerila Roma in Inter. Vodilna ekipa Serie A je bila boljša s 4:2. Milančani so srečanje na Olimpicu začeli odlično, v 17. minuti jih je v vodstvo popeljal Francesco Acerbi, ki je po predložku iz kota s krasnim diagonalnim strelom z glavo ukanil nemočnega Ruija Patricia. Kljub šoku je gostiteljem že v prvem polčasu uspel preobrat: najprej je izid izenačil Gianluca Mancini, ki je zadel z glavo po predložku s prostega strela, v vodstvo jih je tik pred odmorom popeljal Stephan El-Shaarawy. Italijan je v hitrem protinapadu prodrl v kazenski prostor po levi strani in s silovitim strelom ob desni vratarjevi vratnici zadel za 2:1.

... nato je Inter stopil na plin
Veselje Rimljanov je bilo nepopisno, a kaj ko je Inter v drugem polčasu stopil na plin. Najprej je v 4. minuti nadaljevanja Marcus Thuram iz bližine po podaji z desne strani zadel za 2:2, Inter je v vodstvo nato z avtogolom popeljal Angelino. 27-letni španski bočni branilec je premagal lastnega vratarja ob pokrivanju Thurama. Roma je do konca srečanja iskala izenačenje, a zaman. Zadnji žebelj v njeno krsto je v tretji minuti sodnikovega dodatka zabil Alessandro Bastoni, ki je po podaji Marka Arnautovića iz protinapada zadel z levico.