Razočaranje nogometašev Juventusa po koncu tekme. Foto: Reuters

Verona, ki se bori za obstanek v Serie A, je pred domačimi navijači na stadionu Marcantonio Bentegodi povedla v 11. minuti z golom Michaela Folorunshoja. Po podaji iz kota je zadel s sijajnim volejem z roba kazenskega prostora.

Dušan Vlahović je izid poravnal v 28. minuti z 11-metrovke (po igranju z roko) in dosegel svoj 13. zadetek v sezoni.

Nizozemski novinec Tijjani Noslin je v 52. minuti gostiteljem priigral novo vodstvo, a so Torinčani znova hitro odgovorili. Adrien Rabiot je po predložku Manuela Locatellija izenačil tri minute pozneje.

Lautaro Martinez je postal šele tretji nogometaš v italijanskem prvenstvu, ki je v treh zaporednih sezonah dosegel vsaj 20 zadetkov. To je uspelo še Giuseppeju Meazzi (1931) in Stefanu Nyersu (1951). Foto: Reuters

Verona je imela precej več strelov v okvir vrat kot Juventus (9:4), ki je v prejšnjih dveh krogih z 0:1 izgubil proti Interju in Udineseju, na zadnjih štirih tekmah pa je osvojil vsega dve točki. Predtem je imel niz petih zaporednih zmag.

Gladka zmaga Interja
Inter je že v petek na San Siru odpravil zadnjeuvrščeno Salernitano s 4:0. Med strelce so se vpisali Marcus Thuram, z 20 zadetki najboljši strelec lige Lautaro Martinez (s strelom od daleč), Denzel Dumfries in rezervist Marko Arnautović.

Monza presenetila Milan
Milan je zapravil priložnost za skok na drugo mesto lestvice. Monzi je bila presenetljivo boljša s 4:2.

Gostitelji so povedli v 45. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Matteo Pessina. V šesti minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu pa je vodstvo podvojil Dany Mota.

Matteo Pessina in soigralci se veselijo podviga na stadionu Brianteo. Foto: EPA

Luka Jović si je v 53. minuti zaradi udarca s komolcem prislužil predčasno pot v garderobo. Milan je v nadaljevnaju z igralcem manj uspel celo izenačiti. Zadela sta dva rezervista. Najprej je v 65. minuti znižal Olivier Giroud, v 88. minuti pa je bil natančen še Christian Pulišić.

V zadnji minuti rednega dela je za novo vodstvo domačih zadel Warren Bondo, ki si je izognil prepovedanemu položaju. Zmago je v 95. minuti potrdil Lorenzo Colombo z močnim strelom z desne strani.

De Rossi preporodil Romo
Roma je dobila še četrto od petih tekemo, odkar je vodenje kluba od odpuščenega Joseja Mourinha prevzel Daniele De Rossi. Ekipa iz prestolnice je v gosteh premagala Frosinone s 3:0. Gole so dosegli Dean Huijsen (38.), Serdar Azmoun (71.) in Leandro Paredes (81.).