Lautaro Martinez je odločil v Torinu. Inter ima lepo prednost pred tekmeci, ki lahko le čakajo na kakšen spodrsljaj. Foto: Reuters

To je bila že osma zaporedna zmaga Interja, ki je že decembra izpadel iz vseh evropskih tekmovanj. Vse misli so izbranci Antonia Conteja usmerili na "scudetto" in zelo težko jim ga bo odvzeti.

V prvem polčasu je imel lepo priložnost Brazilec Lyanco po pol ure igre, ko je z glavo stresel vratnico. Samir Handanović je bil že premagan.

Inter je povedel v 62. minuti, potem ko je z bele točke zadel Romelu Lukaku in dosegel 19. gol sezone, s čimer je na drugem mestu med strelci za Cristianom Ronaldom. Branilec Torina Armando Izzo je v kazenskem prostoru podrl Martineza, ki je bil s hrbtom obrnjen proti vratom.

V 70. minuti je po podaji iz kota v gneči pred vrati do strela prišel Simone Zaze, Handanović je žogo uspel odbiti, a jo je Antonio Sanabria potisnil v mrežo.

Conte je v 81. minuti v igro poslal Alexisa Sancheza. Čilenec se je izkazal z natančno podajo v 85. minuti, s strelom z glavo je srečanje odločil Lautaro Martinez. Zanj je bil to 14. gol v sezoni.

Cristiano Ronaldo je po razočaranju v Ligi prvakov jezo stresel na Sardiniji. Že v 32. minuti je zabil hat-trick. Foto: Reuters

Šov Ronalda na Sardiniji
Cagliari je izgubil proti Juventusu z 1:3. Cristiano Ronaldo je že v uvodne pol ure zabil hat-tirck in stresel jezo po torkovem izpadu iz Lige prvakov proti Portu po podaljšku.

V 10. minuti je Juan Cuadrado podal iz kota, Ronaldo pa je zadel z glavo s petih metrov. V 25. minuti je vratar Cagliarija Alessio Cragno v kazenskem prostoru podrl Portugalca, ki je bil natančen z bele točke.

V 32. minuti je zadel še z močnim strelom malce z desne strani po natančni podaji Federica Chiese. Častni zadetek za gostitelje je dosegel Giovanni Simeone v 61. minuti.

Grenek poraz Rome v Parmi
Parma, ki se bori za obstanek, je odpravila Romo z 2:0. Jasmin Kurtić je odigral vseh 90 minut za gostitelje.

Matteo Politano je bil edini strelec na San Siru. Foto: Reuters

Parma je povedla v 9. minuti, ko je udarila romunska napadalna naveza. Dennis Man je bil podajalec, Valentin Mihaila pa strelec za 1:0. Prednost je domača vrsta podvojila v 55. minuti, ko je Hernani izkoristil enajstmetrovko.

Politano še poglobil krizo Milana
Drugouvrščeni Milan je na večernem derbiju na San Siru izgubil proti Napoliju z 0:1. Rdeče-črnim se vse bolj pozna, da manjka poškodovani Zlatan Ibrahimović.

Gostje iz Neaplja so bili že v prvem polčasu boljši tekmec. Odločitev je padla v 49. minuti, ko je Piotr Zielinski v akzenskem prostoru zaposlil Mattea Politana, ki je z desnico ukanil Gianluigija Donnarummo.

Poškodovani Zlatan Ibrahimović je nervozno spremljal tekmo. Foto: Reuters

Trener Milana Stefano Pioli je po uri igre opravil trojno menjavo. Vstopili so Alexis Saelemaekers, Brahim Diaz in Ante Rebić. V 89. minuti so gostitelji zahtevali najstrožjo kazen, ko je Theo Hernandez padel v kazenskem prostoru, sodnik Fabrizio Pasqua si je ogledal posnetek ob stranski črti in le zamahnil z roko.

V sodnikovem dodatku je Rebić izgubil živce in povedal nekaj krepkih glavnemu sodniku, ki mu je takoj pokazal rdeči karton. Milan zdaj zaostaja za mestnim tekmecem Interjem že devet točk. Tudi drugo mesto je ogroženo, saj ga lahko prehiti Juventus z zmago na preloženi tekmi proti Napoliju, ki bo 7. aprila v Torinu.