Inter je edini poraz v letošnjem prvenstvu doživel 27. septembra doma proti Sassuolu. Oddal je le devet točk in težko je verjeti, da bi izpustil lepo prednost v zadnjih treh mesecih. Foto: EPA

Varovanci Simoneja Inzaghija so neporaženi vse od 27. septembra. To je bil drugi poraz Torinčanov v letošnji sezoni. Do današnjega derbija sta obe ekipi presenetljivo izgubili le proti Sassuolu.

Dušan Vlahović se je lahko le prijel za glavo v 32. minuti. Mojster pred vrati po navadi ne zapravlja takih priložnosti. Foto: EPA

Vlahović si je zelo slabo zaustavil žogo
Stara dama je najnevarnejšo akcijo v prvem polčasu izpeljala v 32. minuti. Weston McKennie je silovito potegnil proti vratom Interja, preigral je dva branilca. V protinapadu treh proti dvema je na levi strani kazenskega prostora zaposlil Dušana Vlahovića, ki pa si je izjemno slabo zaustavil žogo in ušla mu je preveč proti vratom.

Thuram zmedel Gattija pred vrati
Pet minut zatem je Inter povedel. Nicolo Barella je z desne strani podal v kazenski prostor, Benjamin Pavard je s škarjicami slabo zadel žogo, pred vrati pa je poskusil Marcus Thuram z glavo. Francoski napadalec ni zadel žoge, a je zmedel Federica Gattija, ki je žogo s trebuhom potisnil v lastno mrežo.

Wojciech Szczesny je odlično posredoval pri voleju Barelle. Foto: EPA

Szczesny preprečil višji poraz Juventusa
Tudi v drugem polčasu je bil Inter precej nevarnejši. Hakan Calhanoglu je z močnim strelom zadel zunanji del vratnice v 57. minuti. Federico Dimarco je v 70. minuti ušel po levi strani in žogo prefinjeno poslal na daljšo vratnico, Barella je z volejem z desno nogo vse naredil šolsko, a se je izkazal Wojciech Szszesny.

Dve minuti pred koncem je Denzel Dumfries z desne strani podal v kazenski prostor, rezervist Marko Arnautovič se je sam znašel pred Szszesnyjem, ki pa se je znova izkazal s parado.

Jović zagotovil tri točke Milanu
Tretjeuvrščeni Milan je šele v zadnjih 20 minutah strl odpor Frosinoneja. Gostitelji so vodili z 2:1, nato pa je izenačujoči gol dosegel Matteo Gabbia v 72., zmagovitega pa Luka Jović v 81. minuti.