Slavje Davideja Frattesija po zmagovitem zadetku. Foto: Reuters

Junak Interja je bil Davide Frattesi, ki je gostiteljem zagotovil drugo vodstvo na srečanju in, kot se je izkazalo na koncu, zabil tudi zmagoviti gol. Dve minuti pozneje je bil pri Veroni izključen Darko Lazović, a so gostje tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom prišli do enajstmetrovke. Izvajal jo je Thomas Henry, ki pa je zadel le okvir vrat in tri točke so ostale na San Siru.

Takole je Thomas Henry zapravil 11-metrovko na stadionu Giuseppeja Meazze v Milanu. Foto: EPA

Inter je sicer povedel v 13. minuti, ko je svoj 16. gol v sezoni, s katerim prepričljivo vodi na lestvici strelcev, dosegel Argentinec Lautaro Martinez. Henry je izenačil v 74. minuti, potem ko je v igro vstopil le nekaj trenutkov prej.

Odziv Henryja na vse tiste, ki so mu grozili s smrtjo
Dan pozneje so italijanski mediji poročali, da Henryju zaradi zgrešene 11-metrovke grozijo celo s smrtjo. Na spletu so se pojavili številni zapisi, v katerih je mogoče razbrati grožnje s smrtjo nogometašu in njegovi družini. Henry se je na vse to že javno odzval. "Vsem, ki mislijo, da poznajo nogomet bolje kot kdor koli drug, in ki žalijo mojo družino, ji želijo smrt ... upam, da boste nekega dne našli mir v svojem majhnem življenju. Napake so del športa in zato bom še naprej garal, da bo boljši kot prej. En dan zmagaš, en dan zgubiš. En dan zadeneš, en dan zgrešiš. To je življenje nogometaša in ponosen sem, da sem lahko zadel svoj drugi gol v karieri na San Siru, potem ko sem si potrgal križne vezi, nogomet pa sem začel igrati šele pri 15 letih v najnižji francoski ligi. Vedno z visoko glavo, vedno naprej, vedno višje," je zapisal na družbenih omrežjih.

19-letni bočni napadalec s Slonokoščene obale Chaka Traore je dosegel svoj prvi zadetek v Serie A. Foto: EPA

Milan gladko odpravil Empoli
Interjev mestni tekmec, AC Milan, je imel precej lažje delo. V Empoliju je tamkajšnjega prvoligaša premagal s 3:0, glavnino dela je opravil že v prvem polčasu. Rdeče-črne je v vodstvo povedel Ruben Loftus-Cheek, ki je po podaji z leve strani natančno meril v levi spodnji vratarjev kot. Vodstvo je po pol ure igre z bele točke podvojil Olivier Giroud, potem ko je najstrožjo kazen z igranjem z roko zakrivil Youssef Maleh. V drugem polčasu so gostitelji želeli zaostanek prepoloviti, a zaman. V 88. minuti je zmago Milana potrdil Chaka Traore, ki je po hitrem protinapadu zadel z diagonalnim strelom z desnico. To je bil njegov krstni zadetek v Serie A.

Vlahović v 91. minuti rešil Juventus
Juventus je na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Salernitani prišel do pomembne zmage (1:2) in tako še naprej za vodilnim Interjem zaostaja dve točki.

Dušan Vlahović je znova rešil satro damo. Foto: EPA

Po prvem polčasu je bila stara dama v zaostanku. Salernitana je skoraj ves drugi polčas igrala z igralcem manj, potem ko je Giulio Maggiore v 53. minuti prejel drugi rumeni karton. Prvi gol je prejela v 65. minuti, ko je po podaji Dušana Vlahovića v zadel rezervist Samuel Iling-Junior, srbski reprezentant pa se je nato v prvi minuti dodatka še sam vpisal med strelce in tako znova rešil svojo ekipo.

Lovrić podal za gol, ki pa ni preprečil poraza Udineseja
Slovenski reprezentant Sandi Lovrić se je na srečanju med Udinesejem in Laziom v 59. minuti izkazal s podajo pri izenačujočem golu Walacea, a to ni pomagalo, da bi njegova ekipa osvojila vsaj točko. Rimljani so z zadetkom rezervista Matiasa Vecina četrt ure pred koncem odnesli tri točke iz Vidma (1:2).

Lovrić je igral do 83. minute, njegov rojak Jaka Bijol pa zaradi poškodbe Udineseju še naprej ne more pomagati.

Navijačem Napolija prejkipelo po polomu v Torinu
Torino je odpravil Napoli kar s 3:0. To je bil za aktualne prvake že tretji poraz na zadnjih štirih tekmah in četrta tekma brez doseženega zadetka. Brez odsotnega Victorja Osimhena so igrali slabo, poraz bi lahko bil tudi višji, zato so morali po tekmi poslušati kritike navijačev. Ti so v znak protesta na teren v Torinu tudi zmetali številne predmete, ki ne spadajo na zelenice. Žalitve so usmerili tudi na trenerja Walterja Mazzarija, a kot je v izjavi dejal športni direktor Mauro Meluso, na trenerskem stolčku ne načrtujejo zamenjave.

"Navijačem se moramo opravičiti. Bilo je res grozno, a v Mazzarija imamo zaupanje in ga ne bomo odpustili," je dejal športni direktor ekipe, ki se je v Torinu znašla v zaostanku ob koncu prvega dela, ko je mrežo zatresel Antonio Sanabria, v 50. minuti pa je zašla v dodatne težave, ko je sodnik zaradi grobega prekrška izključil debitanta Pasquale Mazzocchija. Na igrišče je stopil na začetku drugega polčasa, a kmalu prejel rdeči karton. Številčno premoč so domači izkoristili, za to sta z goloma poskrbela Nikola Vlašić ter Alessandro Buongiorno.