Marko Arnautović je poskrbel za vodstvo Interja, ki pa ni trajalo dolgo. Foto: EPA

Inter je v Genovi povedel tri minute pred odmorom. Nicolo Barella je poskusil z volejem, Josep Martinez je njegov nevarni strel odbil v vratnico, na pravem mestu pa je bil Marko Arnautović, ki je z desno nogo potisnil žogo v mrežo.

Radu Dragusin je tik pred odmorom izenačil na 1:1. Foto: EPA

V sedmi minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa je izenačil Romun Radu Dragusin. Albert Gudmundsson je podal iz kota, branilec pa je preskočil Carlosa Augusta in z glavo ukanil Yanna Sommerja.

Pessina zelo slabo izvedel najstrožjo kazen
Napoli se je z Monzo na stadionu Diega Armanda Maradone razšel brez zadetkov. Gostitelji in aktualni italijanski prvaki so po četrtem remiju ostali pri osmih zmagah.

Ekipa Walterja Mazzarrija je igrala brez kaznovanih napadalcev Mattea Politana in Victorja Osimhena. Mario Rui je v 65. minuti igral z roko v kazenskem prostoru. Matteo Pessina je izjemno slabo streljal z bele točke in vratar Alex Meret ni imel težav.

Trener Interja Simone Inzaghi se je večkrat jezil v drugem polčasu. Foto: EPA

Sodnik Marco di Bello je najprej v 83. minuti izključil Mazzarrija zaradi ugovarjanja. Predolg jezik je imel trener Monze Raffaele Palladino, ki je moral na tribuno v 93. minuti. V 95. minuti je rdeči karton prejel še Mirko Marić, ki je vso tekmo sedel na klopi Monze.

Lazio v zadnjih 20 minutah strl Frosinone
V Rimu je bil Lazio boljši od Frosinoneja s 3:1. V 58. minuti so gostje povedli. Zadetek je dosegel Argentinec Matias Soule z enajstih metrov. Dvanajst minut pozneje je izenačil njegov rojak Taty Castellanos, le dve minuti zatem je sinjemodre v vodstvo popeljal danski napadalec Gustav Isaksen. Končni izid je postavil Patric v 84. minuti.

18. krog:
FIORENTINA – TORINO 1:0 (0:0)
Ranieri 83.

NAPOLI – MONZA 0:0
Pessina (Monza) je v 68. minuti zapravil 11-m.

GENOA – INTER 1:1 (1:1)
Dragusin 45.; Arnautović 42.

Genoa: Martinez, Bani, Dragusin, de Winter (46./Vasquez), Sabelli, Frendrup, Badelj, Strootman (61./Malinovski), Aaron (78./Junior Messias), Ekuban (61./Retegui), Gudmundsson.

Inter: Sommer, Bisseck (90./Pavard), Acerbi, Bastoni, Darmian (78./Dumfries), Barella (78./Frattesi), Calhanoglu, Mhitarjan (90./Klaassen), Carlos Augusto, Thuram, Arnautović (71./Sanchez).

Sodnik: Daniele Doveri

LAZIO – FROSINONE 3:1 (0:0)
Castellanos 71., Isaksen 72., Patric 84.; Soule 57./11-m

CAGLIARI – EMPOLI 0:0

UDINESE – BOLOGNA 3:0 (1:0)
Pereyra 23., Lucca 48., Payero 52.
Lovrić je igral vso tekmo in podal za drugi zadetek, Bijol (oba Udinese) je poškodovan.

MILAN – SASSUOLO 1:0 (0:0)