Kylian Mbappe je bil prvo ime derbija v Lyonu. Foto: AP
Parižani so brez večjih težav dobili težko gostovanje v Lyonu in se v letos (presenetljivo) zelo odprtem prvenstvu prvič po 21. krogu znova zavihteli na vrh. Foto: AP

Priložnost so izkoristili Parižani, ki so s 4:2 slavili v Lyonu. Povedli so že v 15. minuti, ko je žogo po ubranjenem strelu Marca Verrattija v mrežo hladnokrvno pospravil Kylian Mbappe. Po dobre pol ure igre so gostje iz prestolnice vodstvo podvojili, tokrat po lepi kombinaciji iz kota, po kateri se je med strelce vpisal Danilo Pereira.

Pariška prevlada iz prvega se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, na začetku katerega je v polno zadel Angel Di Maria. Argentinec je zadel iz prostega strela, potem ko je njegov predložek v kazenski prostor pretental vse, vključno z vratarjem Anthonyjem Lopesom. Na 4:0 je zgolj nekaj minut pozneje z bliskovitim protinapadom povišal Mbappe.

Gostitelji so bili na kolenih, a se niso predali brez boja, zaostanek so uspeli do zadnjega sodnikovega žvižga prepoloviti. Po dobri uri igre je rezervist Islam Slimani z razdalje premagal nemočnega vratarja Parižanov Keylorja Navasa, končni izid je v 81. minuti po krasni globinski podaji Rayana Cherkija postavil bočni branilec Maxwel Cornet.

Po 30 odigranih krogih sta na vrhu točkovno s 63 točkami izenačena PSG in Lille, Lyon ima tri točke manj, še eno manj ima na četrtem mestu Monaco.