Po petih letih igranja za Ferencvaros na Madžarskem je Miha Blažič (na sliki z masko za zaščito poškodovanega obraza) poleti odšel v Francijo, kjer je podpisal za Angers, v dresu katerega je postal sedmi Slovenec, ki je zatresel mrežo v prvi francoski nogometni ligi. Foto: Reuters

V 10. krogu Ligue 1 je Angers doma gostil neposrednega tekmeca v boju za obstanek Strasbourg. Tekmo s petimi goli je zaznamoval ravno slovenski osrednji branilec, ki je najprej nesrečno z glavo preusmeril žogo v lastno mrežo za vodstvo gostov z 1:2, tik ob koncu srečanja pa je 29-letni Koprčan iz bližine znižal na končnih 2:3. Po šestem porazu v sezoni Angers ostaja na mestih, ki ob koncu sezone prinašajo izpad iz Ligue 1.

Avtogol in gol Slovenca

Goste je v vodstvo že v sedmi minuti popeljal Kevin Gamiero, štiri minute pozneje pa je izenačil Adrien Hunou. Blažič je nato svojega vratarja premagal v 33. minuti, v drugem polčasu pa je Fofana izpustil žogo iz rok, kar je izkoristil Habib Diallo za lahek zadetek in vodstvo Strasbourga s 3:1.

Domači so si nato prizadevali priti vsaj do izenačenja, a se jim ni izšlo. Blažič je v 87. minuti postavil zgolj končni izid, ko je bil najbolj spreten ob odbiti žogi v kazenskem prostoru gostov. V osmem nastopu za Angers je bil to prvi gol slovenskega nogometnega reprezentanta, ki si je v minuli Ligi prvakov izboril mesto v prvi postavi Kekove izbrane vrste.

S klubom iz doline reke Loire čaka Blažiča trd boj za obstanek. Doslej je Koprčan izpustil dve tekmi, na osmih pa je začel v prvi postavi in razen enkrat v celoti odigral sedem tekem Angersa.

Razočaranje v Marseillu, kjer so izgubili z Ajacciom zaradi avtogola Leonarda Balerdija v 47. minuti. Foto: AP

Poraz Marseilla, remi PSG-ja

10. krog je zaznamoval sobotni presenetljivi poraz do sedaj drugouvrščenega Marseilla, ki ga je doma presenetil sicer letos skromni Ajaccio (1:2). Korzičani so kljub drugi zmagi sezone še vedno zgolj predzadnji v 20-članski prvi francoski ligi.

Tudi vodilni Paris Saint Germain ni slavil, saj je pri Reimsu remiziral brez zadetkov, s čimer se je nekdanji francoski velikan iz 50. let povzpel zgolj na 16. mesto lestvice.

Bosz ni več trener Lyona, nadomestil ga bo Blanc
Peter Bosz ne bo več sedel na klopi Lyona. Vodenje kluba bo prevzel francoski strokovnjak Laurent Blanc. Lyon je na zadnjih petih tekmah utrpel štiri zaporedne poraze. Nizozemskega stratega bo zamenjal 56-letni Blanc, ki je z Lyonom podpisal dvoletno pogodbo. Francoz je februarja zapustil katarski Al Rayyan in od takrat ni več vodil nobenega moštva.
Pri klubu dodajajo, da je bil Blanc izbran na podlagi pogovorov z ameriškim poslovnežem Johnom Textorjem, ki naj bi še ta mesec uradno zaključil nakup francoskega prvoligaša.