Lionel Messi je v letošnji sezoni zbral 14 golov in prav toliko podaj. Foto: EPA

Trener PSG-ja Christophe Galtier, ki je zelo uspešno vodil Nico v lanski sezoni, je moral prvo menjavo opraviti že v 10. minuti. Renato Sanches se je prijel za stegensko mišico, skušal je nadaljevati, a so bile bolečine prehude. Vstopil je Fabian Ruiz.

Messi unovčil podajo Mendesa
V 26. minuti je Nuno Mendes v drugem poskusu poslal predložek z leve strani pred vrata. Messi se je odlično znašel in z diagonalnim strelom z levico poslal žogo v mrežo.

V zadnjih minutah prvega polčasa je dvakrat odlično posredoval Gianluigi Dunnarumma in preprečil izenačenje. Najprej ga s štirih metrov ni uspel matirati Nicolas Pepe, v zadnji minuti prvega polčasa pa je s parado odbil še strel napadalca Terema Moffija z glavo.

Velika smola Danteja
V 51. minuti je Brazilec Dante z levo nogo zadel prečko, žoga pa se je odbila od vratnice in padla na golovo črto. Neverjetna smola za Nico.

Sergio Ramos je dokazal, da je še vedno izjemen v igri z glavo. Foto: EPA

Prvi gol Ramosa v tej sezoni
Gostitelji so imeli številne priložnosti, vendar niso uspeli izenačiti. Kazen je prišla v 70. minuti, ko je Messi izvedel kot z desne strani, Sergio Ramos pa je s šestih metrov z glavo poslal žogo v mrežo. Španec se je veselil prvega zadetka v francoskem prvenstvu v tej sezoni.

Čez teden dni Lens prihaja na Park princev
Po izpadu v osmini finala Lige prvakov proti Bayernu (0:1 in 0:2) so Parižani popustili tudi v prvenstvu. V prejšnjih dveh krogih so na Parku princev izgubili proti Rennesu z 0:2 in proti Lillu z 0:1. Prednost pred Lensom se je stopila na šest točk. Naslednjo soboto ob 21.00 bo obračun vodilnih ekip v Parizu.

Angers brez poškodovanega Blažiča do tretje zmage v sezoni
Zadnjeuvrščeni Angers, pri katerem Miha Blažič zaradi poškodbe še vedno ni igral, je presenetil Lille z 1:0. Edini gol je dosegel Halid Šabanović v 84. minuti. Angers je še vedno na dnu lestvice s 14 točkami.