Veliko veselje nogometašev Lilla, ki so v letošnji sezoni doživeli le tri poraze. Foto: Reuters

Lille je povedel v 10. minuti, ko je Renato Sanches prodrl in podal do Jonathana Davida. Kanadčan je zatresel mrežo in varovanci Christopha Galtierja so v prvem polčasu nadzorovali potek srečanja.

V zadnji minuti prvega polčasa je vratar Angersa Paul Bernardoni podrl Kanadčana Davida. Odlični napadalec Burak Yilmaz je bil natančen z bele točke.

Burak Yilmaz je z enajstih metrov dosegel že 16. zadetek v tej sezoni. Foto: Reuters

V drugem polčasu je Angers pritisnil. Vratar Lilla Mike Maignan je imel veliko dela. V 92. minuti je Angelo Fulgini z glavo znižal na 1:2, a je le nekaj trenutkov zatem sodnik Benoit Bastien odpiskal konec srečanja in veliko slavje Lilla se je začelo.

Lille je po desetih letih znova na vrhu francoskega prvenstva in četrtič od združitve Olympique Lilloisa in Fivesa leta 1944. Lillois je pred tem dvakrat slavil naslov prvaka.

Na koncu so prvaki zbrali 83 točk, eno manj je imel PSG. Parižani so v gosteh premagali Brest po zadetku Angela Di Marie v prvem in Kyliana Mbappeja v drugem polčasu. Že v 19. minuti je enajstmetrovko zgrešil Neymar, a se to ni izkazalo za odločilno v lovu na tri točke. Te so bile vseeno premalo za četrti naslov PSG v nizu.

Trener Lilla Christophe Galtier si je pošteno oddahnil po zadnjem sodnikovem žvižgu. Foto: Reuters

Lyon po grenkem domačem porazu ostal brez Lige prvakov
Tretje mesto je po remiju proti Lensu (0:0) osvojil Monaco in si zagotovil nastop v kvalifikacijah za Ligo prvakov v prihodnji sezoni. Četrti je bil na koncu Lyon, ki je na domačem igrišču izgubil proti Nici z 2:3.

Skupaj s petim Marseillem se bosta kluba v prihodnji sezoni merila v Evropski ligi, medtem ko bo šesti Rennes igral v kvalifikacijah za novoustanovljeno Konferenčno ligo.

Nantes v dodatnih kvalifikacijah
V boju za obstanek je bilo v zadnjem krogu še šest klubov, medtem ko sta že pred tem izpadla Nimes in Dijon. Kratko je v šesteroboju potegnil Nantes, ki se bo na dodatnih dveh tekmah za obstanek boril proti Toulousu.