Christophe Galtier je maja lani postal prvak z Lillom. Na Parku princev imajo veliko večje apetite, velika želja je seveda zmaga v Ligi prvakov. Foto: EPA

Osem let je uspešno vodil Saint-Etienne, kjer je osvojil ligaški pokal leta 2013, potem pa je štiri leta vodil še Lille, s katerim je 2021 osvojil naslov prvaka.

Tudor novi trener Marseilla
Marseille je za novega trenerja imenoval Igorja Tudorja. 44-letni Splitčan je v prejšnji sezoni v italijanskem prvenstvu vodil Verono, podpisal je dvoletno pogodbo, na trenerskem mestu pa je zamenjal Argentinca Jorgeja Sampaolija.

"Mislim, da smo v Igorju Tudorju našli to, kar smo potrebovali, vesel sem, da ga lahko sprejmem v našem klubu. Igor je borben, kar je kazal skozi svojo kariero trenerja in tudi igralca," je dejal lastnik kluba Frank McCourt.

Tudor je v karieri dvakrat vodil splitski Hajduk, ob tem pa še Paok, Karabükspor, Galatasaray, Udinese in Verono, predtem je bil pomožni trener v Juventusu.

Nova sezona v francoskem prvenstvu se bo začela 6. avgusta.