Paris SG je brez Mbappeja zelo razočaral na uvodni tekmi.  Foto: EPA
Paris SG je brez Mbappeja zelo razočaral na uvodni tekmi. Foto: EPA

Le Havre je po zaslugi Gautierja Llorisa povedel že v 5. minuti, a je po uri igre v razmaku treh minut dvakrat za preobrat zadel Akor Adams. Kazalo je na zmago domačinov, a je točko Le Havru v zadnji minuti zagotovil Samuel Grandsir.

Elsner je v sezoni 2019/20 že treniral Amiens, a z njim izpadel v drugo ligo. Zdaj se bo skušal med elito obdržati z Le Havrom, ki se je na sezono pripravljal tudi v Sloveniji in odigral nekaj prijateljskih tekem.

Elsnerja v Le Havru zelo cenijo, pred mesecem dni je namreč skupaj s preostalim strokovnim štabom podaljšal pogodbo do konca sezone 2024/25. Klub ob Rokavskem prelivu med prestopno tržnico ni veliko trgoval, večino igralcev pa pripeljal po izteku njihovih pogodb.

Rennes udarno odprl sezono
Nogometaši Rennesa so s 5:1 ugnali Metz. S tem bodo uvodni krog sklenili na vrhu lestvice pred Monacom, ki je s 4:2 v gosteh premagal Clermont.

Rennes je pred domačimi navijači popolnoma nadigral Metz. Po prvem delu je bil sicer izid še poravnan na 1:1, nato pa so po zadetkih Amina Gouirija, Jeremyja Dokuja in Ibrahima Salaha napolnili mrežo gostov.

Clermont je proti Monacu povedel že v sedmi minuti po golu Mateusza Wieteske. Sredi prvega dela je izenačil Vanderson, Wissam Ben Yeder pa je moštvu iz kneževine priigral vodstvo tik pred odmorom. V uvodu drugega dela so domačini prek Muhammeda Cham-Saračevića izenačili, dvajset minut pred koncem pa je bil spet natančen Ben Yedder. Zmago je v sodnikovem dodatku potrdil Maghnes Akliouche.

Vitinha zagotovil zmago Marseillu
Na Velodromu je Marseille premagal Reims z 2:1. Gostje so povedli v 9. minuti, ko je japonski krilni napadalec Junja Ito po podaji z glavo Zimbabvejca Marshalla Munetsija zadel desni spodnji kot domačih vrat. Izenačil je maroški reprezentant Azedine Ounahi sredi prvega polčasa, v 72. minuti je gostiteljem zmago zagovoril Portugalec Vitinha.

Muhasti Mbappe ni bil v kadru
Kylian Mbappe ni bil v kadru PSG-ja na uvodni tekmi. 24-letnik bi lahko sezono preživel v Savdski Arabiji in tam pobral na stotine milijonov, a je ponudbo zavrnil in bo vsaj še eno sezono igral v Parizu.

Toda iz Pariza po poročanju tamkajšnjih medijev prihajajo informacije, da bo moral Mbappe sezono preživeti na klopi, morda tudi z B-ekipo. Do konca prestopnega roka so sicer še trije tedni. Francoski superzvezdnik po podpisu astronomsko bogate pogodbe že več let skuša prestopiti k madridskemu Realu, vmes pa po pogodbi pobira več desetmilijonske bonuse za zvestobo klubu.

Parižani so osvojili devet od zadnjih enajstih naslovov prvaka, kar pa ni zadovoljilo navijačev ter predvsem vodstva kluba. S katarskim javnim skladom podprt projekt še vedno čaka na naslov v Ligi prvakov.

Temu cilju niso pomagali niti dragi nakupi niti prihod Lionela Messija. Argentinec zdaj po dvoletnem obdobju med bogatimi Parižani igra za Inter iz Miamija, daleč od pritiska, ki so ga deležni nogometaši v francoski prestolnici.

PSG je vreden 1,01 milijarde evrov. Sledijo Rennes (321,3 milijona evrov), Marseille (311,2) in Monaco (287,8). Lani drugouvrščeni Lens je vreden 157,9 milijona evrov, to sezono pa bo na dodatni preizkušnji zaradi igranja v Ligi prvakov.