Andraž Šporar je bil na zelenici le deset minut, ko je postavil končni izid na olimpijskem stadionu v Atenah. Foto: EPA

Za grškega podprvaka je prvi gol dosegel Fotis Ioanidis v 39. minuti, končni izid pa je po natančnem strelu po tleh z 20 metrov postavil slovenski reprezentančni napadalec Šporar po podaji Adama Čerina Gnezde.

Od treh slovenskih nogometašev v vrstah atenskega kluba je le Gnezda Čerin odigral vso tekmo. Šporar je v igro vstopil v 68. minuti, medtem ko Benjamin Verbič ni bil v kadru zasedbe, ki jo vodi Srb Ivan Jovanović.

Šporar izkoristil podajo Gnezde Čerina
Darwin Nunez je izenačil z enajstih metrov. Foto: EPA

Na drugi tekmi skupine F je Rennes zanesljivo odpravil Maccabi iz Hajfe s 3:0. Za četrtouvrščeno zasedbo francoskega prvenstva iz pretekle sezone so zadeli Ludovic Blas (1.), Adrien Truffert (31.) in Turek Bertug Yildirim (56.).

Liverpool v drugem polčasu do preobrata v Linzu
Na Raiffeisen Areni v Linzu je imel Liverpool veliko dela. LASK je povedel po četrt ure. Sascha Horvath je izvedel kot in podal na rob kazenskega prostora, Florian Flecker si je zaustavil žogo in jo je z močnim strelom z desno nogo poslal v mrežo.

Florian Flecker je poskrbel za veliko veselje na moderni Raiffeisen Areni v Linzu. Foto: EPA

Liverpool se je prebudil v drugem polčasu. V 56. minuti je izenačil Darwin Nunez z bele točke. Sedem minut zatem je Ryan Gravenberch ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Luis Diaz zabil žogo pod prečko. Končni izid je postavil Mohamed Salah z levo nogo dve minuti pred koncem. Egipčan je vstopil četrt ure pred koncem.

Sporting v drugem polčasu do zmage v Gradcu
Sturm iz Gradca je v skupini D izgubil proti Sportingu iz Lizbone z 1:2. Slovenski reprezentant Jon Gorenc Stanković je odigral vso tekmo za avstrijske podprvake, medtem ko Tomi Horvat v igro vstopil v 68. minuti.

Avstrijsko zasedbo v 58. minuti v vodstvo popeljal 20-letni Danec William Boving, nato pa je pobudo prevzela ekipa iz portugalske prestolnice. V 76. minuti je izenačil Šved Viktor Gyokeres, 20-letni Ousmane Diomande iz Slonokoščene obale pa je odločil v 86. minuti.

Pierre-Emerick Aubameyang je blestel v Amsterdamu. Foto: EPA

Aubameyang zagotovil Marseillu točko v Amsterdamu
Pravo poslastico so spremljali gledalci na Johan Cruyff Areni v Amsterdamu, kjer sta se Ajax in Marseille razšla brez zmagovalca (3:3).

Gostietlji so vodili z 2:0 in 3:2, zadnjo besedo pa je imel odlični napadalec Pierre-Emerick Aubameyang v 78. minuti. Gabonec se je veselil drugič na tekmi.

Bayer iz Leverkusna je v sijajni formi na začetku sezone. Vodilna ekipa Bundeslige je v skupini odpravila švedski Häcken s 4:0.

1. krog, skupina A:
WEST HAM
- BAČKA TOPOLA 3:1 (0:0)
N. Petrović 66./ag, Kudus 70., Souček 82.; Stanić 48.

OLYMPIACOS - FREIBURG 2:3 (1:2)
El Kaabi 40., 75.; Sallai 9., Grifo 45./11-m, Philipp 86.

Skupina B:
AJAX - MARSEILLE 3:3 (2:2)
Forbs 9., Berghuis 20., Taylor 52.; Clauss 23., Aubameyang 38., 78.
RK: Vos 91./Ajax

Ajax: Gorter, Gaaei, J. Šutalo, Hato, Sosa, Berghuis (85./van der Boomen), Tahirović (46./Vos), Taylor, Carlos Forbs (93./Avila), Brobbey (85./Akpom), Bergwijn (93./Medić).

Marseille: Pau Lopez, Clauss, Gigot, Mbemba, Renan Lodi (80./Balerdi), Ounahi, Rongier, Kondogbia (65./Vitinha), Ndiaye (65./Veretout), Aubameyang (79./J. Correa), Harit (80./Mughe).

Sodnik: Maurizio Mariani (Italija)

BRIGHTON - AEK ATENE 2:3 (1:2)
Joao Pedro 30./11-m, 67./11-m; Sidibe 11., Gačinović 40., Ponce 84.

Skupina C:
RANGERS
- BETIS 1:0 (0:0)
Sima 67.

SPARTA PRAGA - ARIS LIMASSOL 3:2 (2:1)
Krejči 20., 26., Vitik 67.; Kokorin 11./11-m, Babicka 90.

Skupina D:
ATALANTA - RAKOW CZESTOCHOWA 2:0 (0:0)
De Ketelaere 49., Ederson 66.

STURM GRADEC - SPORTING 1:2 (0:0)
Boving 58.; Gyokeres 76., Diomande 84.
Gorenc Stanković je igral vso tekmo, Horvat (ob Sturm) pa je igral od 68. minute.

Skupina E:
LASK LINZ - LIVERPOOL 1:3 (1:0)
Flecker 15.; Nunez 56./11-m, Diaz 63., Salah 88.

LASK: Lawal, Ziereis, Andrade, Luckeneder (80./Darboe), Jovičić, Horvath, Flecker (89./Ba), Renner (88./Bello), Žulj, Havel (68./Mustapha), Ljubičić (69./Kone).

Liverpool: Kelleher, Bajčetić (61./Gomez), van Dijk, Konate (82./Matip), Cimikas, Elliott, Gravenberch (74./Salah), Endo (61./Mac Allister), Doak (61./Szoboszlai), Nunez, Luis Diaz.

Sodnik: Marco di Bello (Italija)

UNION SAINT GILLOISE - TOULOUSE 1:1 (0:1)

Ioannidis 38., Šporar 78.
Gnezda Čerin je igral vso tekmo, Šporar je vstopil v 68. minuti, Verbič (vsi Panathinaikos) pa ni bil v kadru.