Maccabi in Panathinaikos sta se razšla brez zmagovalca. Foto: EPA

Adam Gnezda Čerin je v Izraelu igral do 67. minute. Tedaj je na zelenico vstopil Andraž Šporar, Benjamina Verbiča pa ni bilo v ekipi grškega velikana. Drugo tekmo te skupine je odločil Alexander Soerloth. Tako Villarreal kot Rennes imata točko manj od Paa.

Sturm Graz slovenskih nogometašev Jona Gorenca Stankovića, ki je igral vso tekmo, in Tomija Horvata, ki je bil na klopi, je v gosteh pri Rakowu vknjižil minimalno zmago 1:0 in dosegel prve tri točke. Na vrhu skupine D je Atalanta, ki je premagala še lizbonski Sporting z 2:1.

Najbolj razpoloženi strelci so bili v skupini G, kjer je Roma s 4:0 odpravila Servette, Slavia Praga pa kar s 6:0 Šerif Tiraspol. Obe ekipi sta zdaj pri dveh zmagah in šestih točkah, v naslednjem krogu pa se bosta pomerili med seboj.

V skupini A je svojo drugo zmago dosegel West Ham, ki je v gosteh ugnal Freiburg z 2:1. Druga tekma v skupini med Bačko Topolo in Olympiacosom se je končala brez zmagovalca z 2:2.

Tudi obe tekmi v skupini B nista ponudili zmagovalcev. AEK iz Aten je doma z Ajaxom igral 1:1 in prevzel vodstvo v skupini, medtem ko je prvo točko osvojil Brighton po remiju proti Marseillu z 2:2.

Drugo zmago je vpisal še en angleški predstavnik Liverpool, ki je z 2:0 ugnal Union Saint-Gilloise, Toulouse pa je bil z 1:0 boljši od LASK Linza. V skupini H medtem neporažena ostajata Bayer Leverkusen, ta je z 2:1 premagal Molde, in Qarabag, ki je v gosteh z 1:0 ugnal Häcken.

Povsem so izenačeni klubi v skupini C, kjer imajo vsi po dveh tekmah po tri točke. Ciprski Aris Limasol je bil doma z 2:1 boljši od Rangersov, Betis pa je z identičnim izidom od Sparte Prage.

Evropska liga, 2. krog, skupina A:
FREIBURG - WEST HAM 1:2 (0:1)
Sallai 49.; Paqueta 8., Aguerd 66.

BAČKA TOPOLA - OLYMPIACOS 2:2 (0:1)
Đakovac 63., Pantović 90.; Masuras 16., Podence 57.
RK: Ntoi 71./Olympiacos

West Ham 6, Freiburg in Olympiacos po 3, Bačka Topola 0 točk.

Skupina B:
MARSEILLE - BRIGHTON 2:2 (2:0)
Mbema 19., Veretout 20.; Gross 54., Joao Pedro 88./11-m

AEK ATENE - AJAX 1:1 (0:1)
Vida 75.; Bergwijn 30./11-m

AEK 4, Marseille in Ajax po 2, Brighton 1 točka.

Skupina C:
BETIS - SPARTA PRAGA 2:1 (1:1)
Asanne 9., Isco 79.; Birmančević 3.

ARIS LIMASSOL - RANGERS 2:1 (1:0)
Moucketou-Moussounda 9., Babicka 59.; Sima 70.

Aris, Sparta, Rangers in Betis po 3 točke.

Skupina D:
RAKOW CZESTOCHOWA - STURM GRAZ 0:1 (0:1)
Vick 24.
Gorenc Stanković je igral vso tekmo, Horvat (oba Sturm) je bil na klopi.

SPORTING - ATALANTA 1:2 (0:2)
Gyokeres 76./11-m; Scalvini 33., Ruggeri 43.

Atalanta 6, Sporting in Sturm po 3, Rakow 0 točk.

Skupina E:
LIVERPOOL - UNION SAINT GILLOISE 2:0 (1:0)
Gravenberch 44., Jota 92.

TOULOUSE - LASK LINZ 1:0 (1:0)
Urbina 31.

Liverpool 6, Toulouse 4, Union 1, Lask 0 točk.

Skupina F:
VILLARREAL - RENNES 1:0 (1:0)
Soerloth 36.
Terrier (Rennes) je v 92. minuti zapravil 11-m

MACCABI HAJFA - PANATHINAIKOS 0:0
Gnezda Čerin je igral do 67., Šporar od 67. minute, Verbič (vsi Pao) pa ni bil v ekipi.

Panathinaikos 4, Villarreal in Rennes ,po 3, Maccabi 1 točka.