Blaž Kramer, ki je odigral pet tekem za slovensko reprezentanco, je zagotovil Legii tri točke v Mostarju. Foto: EPA

Že pred tekmo na stadionu Merkur Arena v Gradcu so se navijači Atalante ustavili v Mariboru, kjer so obiskali nekdanjega zvezdnika zasedbe iz Bergama Josipa Iličića. Nekdanji slovenski reprezentant je pri Atalanti preživel pet let in je ostal v lepem spominu navijačev kluba ter si tudi ogledal obračun v Gradcu.

Pečat sta pustila oba Slovenca. Jon Gorenc Stanković je igral vso tekmo za Sturm, Tomi Horvat pa je v igro vstopil v 77. minuti. Izenačujoči gol je z bele točke dosegel Szymon Wlodarczyk, medtem ko je pri gostih obakrat zadel Luis Muriel, tudi on enkrat z enajstih metrov, ko je v sodnikovem dodatku Gorenc Stanković igral z roko v kazenskem prostoru.

Mojstrovina Kalimuenda s peto v Atenah
Na stadionu Apostolos Nikolaidis v Atenah so Franoczi povedli že v šesti minuti, ko je zadel Amine Gouiri. Na začetku drugega polčasa je Arnaud Kalimuendo velemojstrsko s peto povišal na 0:2. Po uri igre je Fotis Ioannidis znižal z bele točke.

Ryan Gravenberch je dosegel četrti zadetek za Liverpool. Foto: EPA

Slovenci v dresu Panathinaikosa so tako ostali praznih rok. Adam Gnezda Čerin je začel v prvi postavi in igral eno uro, Andraž Šporar je vstopil v 74. minuti, medtem ko Benjamina Verbiča ni bilo v ekipi.

"Petardi" Liverpoola in Leverkusna
Liverpool je s 5:1 odpravil Toulouse in je na vrhu skupine E z maksimalnimi devetimi točkami. Na Anfieldu je sodil Rade Obrenović.

Vodilna ekipa Bundeslige Bayer Leverkusen je v skupini H s 5:1 ugnala Qarabag. Alejandro Grimaldo je zadel dvakrat, medtem ko je Florian Wirtz dosegel en zadetek, podal pa je kar pri treh.

Miha Zajc je dvakrat zatresel mrežo Ludogroca. Foto: EPA

Dva gola Zajca za novo zmago Fenerbahčeja
V tretje krogu Konferenčne lige je blestel slovenski reprezentant Miha Zajc, ki je za zmago Fenerbahčeja proti Ludogorcu s 3:1 dosegel dva gola.

V skupini H je Zajc igral za Turke vso tekmo, gola pa dosegel za 2:0 in 3:1 v 52. in 93. minuti. Prvi Fenerbahčejev gol je prispeval Michy Batshuayi, podajalec pri prvem Zajčevem zadetku.

Na drugi tekmi skupine je Spartak Trnava, ki še nima točke, izgubil proti Nordsjaellandu z 0:2. Adrian Zeljković je igral vso tekmo za Spartak, Miha Kompan Breznik pa je vstopil na začetku drugega polčasa. Fenerbahče vodi v skupini z devetimi točkami, Nordsjaelland je drugi s šestimi.

Kramer odločil v Mostarju
V skupini E je na stadionu pod Bijelim Brijegom v Mostarju Zrinjski izgubil Legii iz Varšave. Blaž Kramer je dosegel zmagoviti gol za poljske podprvake v 62. minuti Aston Villa in Legia imata na vrhu po šest točk.

Skupina A:
OLYMPIACOS - WEST HAM 2:1 (2:0)
Fortunis 33., Rodinei 45.; Paqueta 87.

BAČKA TOPOLA - FREIBURG 1:3 (1:0)
Petrović 13.; Grifo 49./11-m, 59., 73.

Vrstni red: West Ham in Freiburg po 6, Olympiacos 4, Bačka Topola 1 točka.

Skupina B:
MARSEILLE - AEK ATENE 3:1 (1:0)
Vitinha 27., Harit 60./11-m, Veretout 69.; Pineda 53.
RK: Stanković 57./AEK Atene

BRIGHTON - AJAX 2:0 (1:0)
Joao Pedro 42., Fati 53.

Vrstni red: Marseille 5, AEK Atene in Brighton 4, Ajax 2 točki.

Skupina C:
SPARTA PRAGA - RANGERS 0:0

ARIS LIMASOL - BETIS 0:1 (0:0)
Ayoze Perez 75.
Vrstni red: Betis 6, Sparta in Rangers po 4, Aris 3 točke.

Skupina D:
STURM GRADEC - ATALANTA 2:2 (1:2)
Prass 13., Wlodarczyk 80./11-m; Muriel 34., 45./11-m
RK: Hierlander 53./Sturm
Gorenc Stanković je igral vso tekmo, Horvat (oba Sturm) pa od 77. minute.

RAKOW CZESTOCHOWA - SPORTING 1:1 (0:1)
Piasecki 79.; Coates 14.
RK: Gyokeres 8./Sporting
Vrstni red: Atalanta 7, Sporting in Sturm po 4, Rakow 1 točk.

Skupina E:
LIVERPOOL - TOULOUSE 5:1 (3:1)
Diogo Jota 9., Endo 30., Nunez 34., Gravenberch 65., Salah 93.; Dallinga 16.

Sodnik: Rade Obrenović (Slovenija)

UNION SAINT GILLOISE - LASK LINZ 2:1 (0:1)
Puertas 84., Burgess 94.; Usor 24.
Vrstni red: Liverpool 9, Toulouse in Union po 4, Lask 0 točk.

Skupina F:
PANATHINAIKOS - RENNES 1:2 (0:1)
Ioannidis 61./11-m; Gouiri 7., Kalimuendo 49.

Gnezda Čerin je igral do 62. minute, Šporar je igral od 74. minute, Verbič ni bil v kadru Panathinaikosa.