Gabriel Martinelli je bil najboljši igralec tekme na razprodanem stadionu Emirates. Foto: EPA

Arsenal je bil brez zmage na zadnjih sedmih tekmah proti Liverpoolu, zadnje štiri je izgubil s skupno razliko v zadetkih 1:12. Tokrat je kronal boljšo formo z začetka sezone. Gostitelji so imeli več strelov (11:8, v okvir vrat 7:3). Izbranci Mikela Artete imajo 24 točk oz. točko prednosti pred Manchester Cityjem, ki je v soboto s 4:0 ugnal Southampton.

Gabriel Martinelli zadel že v 1. minuti
Topničarjem je uspel sanjski start. Že po 58 sekundah so povedli, potem ko je William Saliba podal do Martina Ödegaarda, ki je žogo poslal v prazen prostor, Gabriel Martinelli pa je ušel Trentu Alexandru-Arnoldu in matiral še Allisona Beckerja.

Bukayo Saka je zagotovil Arsenalu že deveto prvenstveno zmago. Foto: EPA

Nunez izenačil po boljši igri Liverpoola
Redsi
so se otresli začetnega pritiska in izenačenje je viselo v zraku. Branilec Gabriel dos Santos je podajo Alexadandra-Arnolda preusmeril proti svojim vratom, Luis Diaz pa je z desne strani podal pred vrata, kjer je Darwin Nunez iz bližine zatresel mrežo.

Saka kronal izjemno akcijo Martinellija
Odlični Gabriel Martinelli je v četrti minuti sodnikovega dodatka ušel po levi strani in prodrl v kazenski prostor, mojstrsko je poslal Jordana Hendersona in Alexandra Arnola v prazno, nato pa podal pred vrata, kjer je Bukayo Saka le še podstavil nogo za 2:1.

Roberto Firmino, ki je vstopil tik pred odmorom, je izenačil na 2:2. Foto: EPA

Roberto Firmino, ki je v 42. minuti zamenjal poškodovanega Luisa Diaza, je znova izenačil v 54. minuti. Brazilec je z levo nogo poslal žogo v mrežo po podaji Dioga Jote.

Oliver hitro pokazal na belo točko
V nadaljevanju je Liverpool popolnoma popustil, topničarji so močno pritiskali in lovili zmagoviti zadetek. Četrt ure pred koncem je Thiago Alcantara podrl Gabriela Jesusa v kazenskem prostoru. Sodnik Michael Oliver je takoj pokazal na belo točko, videosodnik pa se ni vmešal. Saka je bil zanesljiv izvajalec, čeprav se je Allison vrgel v pravo smer. Do konca tekme so bili gostje brez prave ideje, Arsenal je odlično zadrževal žogo.

Trener Arteta je visoko skočil v zrak, ko je Oliver še zadnjič zapiskal. Verjetno si ni mislil, da bo imel po devetih krogih neverjetnih 14 točk naskoka pred Liverpoolom.

Cristiano Ronaldo je odločil na Goodison Parku. Foto: EPA

Ronaldo zabil 700. gol za zmago rdečih vragov
Na večerni tekmi je Everton izgubil proti Manchester Unitedu z 1:2. Že v 5. minuti je po napaki Casemira v nadaljevanju akcije zadel Alex Iwobi za vodstvo Evertona. Veselje domačih je trajalo deset minut, izenačil je Antony z natančnim diagonalnim strelom z levo nogo po podaji Anthonyja Martiala. Brazilec je zabil na prvih treh ligaških tekmah v dresu rdečih vragov.

Ronaldo je 144. zadetek v skupno dveh obdobjih pri Unitedu dosegel v 44. minuti. Casemiro je podal na levo stran, Portugalec pa je hitro stekel proti vratom in ukanil vratarja Jordana Pickforda ob bližnji vratnici. Skupno je bil to že 700. zadetek v klubski karieri, odigral pa je 943 tekem. Največ golov je zabil v dresu Reala, in sicer 450. Za Juventus je dal 101, za matični Sporting pa pet golov.