Takole je Taiwo Awoniyi dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters

Ko je že kazalo, da je Liverpool po slabem začetku sezone vzel zalet z zmagama nad Manchester Cityjem in West Hamom, se je spotaknil na oviri, na kateri je to najmanj pričakoval. Nottingham je pred tem na enajstih obračunih zmagal le enkrat, pred več kot dvema mesecema proti West Hamu.

Junak srečanja je bil Taiwo Awoniyi, ki je dosegel zmagoviti gol v 55. minuti. 25-letni Nigerijec je najprej s petih metrov zadel vratnico, nato pa odbitek le pospravil v mrežo. Sladko maščevanje nekdanjega člana Liverpoola, ki je Redse zapustil lani, ne da bi zanje odigral eno samo tekmo. Awoniyi je bil član Liverpoola od leta 2015, vendar je bil ves čas posojen v belgijske in nemške klube. Lani ga je dokončno odkupil Union iz Berlina in ga pred sezono prodal v Nottingham Forest.

"Nikoli ne bom pozabil dneva, ko sem zabil gol Liverpoolu. Vedno bom hvaležen Liverpoolu, ki me je opazil in pripeljal iz Nigerije. Zadeti proti njim je čudovito," je povedal Awoniyi.

Liverpool je v končnici silovito pritisnil, a je bila obramba Foresta na čelu z vratarjem Deanom Hendersonom vselej na mestu. Še posebej se je domači čuvaj mreže izkazal v sodnikovem podaljšku, ko je s parado na črti zaustavil žogo po strelu z glavo Virgila van Dijka. Nizozemec je bil nenatančen še nekaj trenutkov pred tem.

Nottingham, ki se je v Premier ligo vrnil po 23 letih, bi lahko v 85. minuti povišal vodstvo, vendar je vratar Alisson v dvoboju na štiri oči obranil strel Ryana Yatesa. V zadnjih sekundah tekme so gostitelji zadeli še okvir vrat, potem ko je Alisson zapustil vrata.

Liverpool je v tem prvenstvu še vedno brez zmage na gostovanju. To je njegov tretji poraz v sezoni. Pred tem je izgubil proti Manchester Unitedu in Arsenalu.

Haaland nadaljeval svoj strelski pohod

Brighton se je dobro upiral Manchester Cityju in imel celo večjo posest žoge (52:48), a so varovanci Pepa Guardiole vseeno prepričljivo zmagali (3:1). Erling Haaland je dosegel dva gola že v prvem polčasu, drugega z enajstmetrovke, in svoj izkupiček v Premier ligi povečal na 17 golov na enajstih tekmah. Leandro Trossard je v drugem polčasu gostom vlil nekaj upanja, a je končni izid v 75. minuti postavil Kevin De Bruyne.

Arsenal ostaja na vrhu, kjer pa ima zdaj dve točki prednosti pred Cityjem. Foto: Reuters

Prvi remi Arsenala

Razlika na vrhu je zdaj dve točki, potem ko je Arsenal na gostovanju v Southamptonu osvojil le točko (1:1). Za topničarje je bil to prvi letošnji remi. Gostje so sicer zelo dobro začeli tekmo in bili že v uvodnih minutah zelo nevarni, v 11. pa so kronali napadalno igro, ko je po podaji z desne strani Bena Whita v kazenski prostor Granit Xhaka žogo poslal pod prečko.

Tik pred koncem prvega polčasa se je izkazal Gavin Bazunu, ki je ubranil strel Gabriela Jesusa iz neposredne bližine. V 65. minuti je Southampton izenačil. Mohamed Elyounoussi je z odlično podajo izigral londonsko obrambo, vtekal je Stuarta Armstrong, ki je nato žogo spravil za hrbet Aarona Ramsdala.

Buren zaključek na derbiju v Londonu

Na derbiju kroga sta se Chelsea in Manchester United razšla z neodločenim izidom 1:1. Londončane je v vodstvo z enajstmetrovke v 87. minuti popeljal Jorginho, potem ko je v kazenskem prostoru Scott McTominay podrl Armanda Brojo.

V četrti minuti sodnikovega podaljška je po odstotkih zaustavljenih strelov najboljšega vratarja lige Kepo Arrizabalago premagal Casemiro z lebdečim strelom z glavo. Podal je Luke Shaw. Kepa se je s parado dotaknil žoge, a se je ta odbila od vratnice in komajda prečkala golovo črto.

Manchester United je bil boljši v prvem delu, ko se je po poskusih Marcusa Rashforda in Antonyja izkazal Kepa. V drugem delu je bila igra bolj izenačena. Pri Manchester Unitedu se je poškodoval branilec Raphael Varane, ki je zelenico zapustil v solzah. Verjetno tudi zato, ker se je zavedal, da bo moral izpustiti svetovno prvenstvo.

Newcastle v gosteh ugnal Tottenham

Tretji Tottenham je doma klonil pred Newcastlom (1:2). Gostje so povedli v 31. minuti, ko je Callum Wilson trčil s Hugom Llorisom, ki je šel iz vrat in neposrečeno posredoval. Sodniška piščalka je ostala nema in Wilson je z 20 metrov žogo poslal v prazno mrežo. Devet minut pozneje je Lloris še drugič klonil. Sean Longstaff je prestregel žogo, ki jo je poslal Lloris. Do nje je prišel Miguel Almiron, ki je nato na desni strani preigral Clementa Lengleta in jo spravil še mimo francoskega vratarja. V 54. minuti je Tottenham znižal. Z glavo je zadel Harry Kane.