Erling Haaland – trije goli in nove tri točke za City. Foto: Reuters

Razlika v golih se zdi celo precej manjša od tistega, kar smo videli na zelenici, sinjemodri so se namreč poigrali z nekoč najboljšo ekipo na svetu in jo popolnoma ponižali. Domači trener Pep Guardiola je pred tekmo v šali povedal, da od Erlinga Haalanda pričakuje pet golov, Norvežan sicer ni zabil toliko golov, a je vseeno prišel do petice, saj je zabil tri gole in zbral še dve podaji. Hat-tricka se je veselil tudi njegov vrstnik Phil Foden.

Phil Foden je hitro dosegel prvi gol na tekmi. Foto: Reuters

Prvi zadel Foden
Gostitelji so strelske vaje napovedali že v 8. minuti, ko je Foden začel napad na desni strani, žoga je šla na levo, v sredino jo je podal Bernardo Silva, kjer je v pravem trenutku vtekel prav Foden in zabil lep gol.

Haaland najprej zadel z glavo ...
Gostitelji so prednost podvojili v 34. minuti, ko je bil po podaji s kota v gostujočem kazenskem krogu najvišji Haaland in žogo poslal proti golu, v bližini črte jo je skušal izbiti Tyrell Malacia, a posnetek je pokazal, da je žoga že prečkala golovo črto.

... tri minute pozneje pa še z levico
Komaj so domači navijači prenehali slavje, so znova stali po novi mojstrovini Norvežana. V napad je z desne strani krenil Kevin De Bruyne in poslal natančen predložek proti levi strani, kamor je tekel Haaland, se vrgel po tleh in z levico zabil že za 3:0!

Haaland je takole zabil za 2:0. Foto: Reuters

Še en gol s hitrega protinapada
Tik pred koncem prvega polčasa je bilo že 4:0, četrti gol je znova padel v hitrem protinapadu. Tokrat je bil Haaland na levi strani, uspela mu je lepa diagonalna podaja pred vrata, kjer je tudi Foden zabil svoj drugi zadetek.

Lepotni gol Antonyja
Številni navijači Uniteda so še pred odmorom zapustili stadion. Tako so na začetku drugega polčasa zamudili najlepši trenutek njihovih ljubljencev, saj je Brazilec Antony s približno 23 metrov lepo zadel ob samo bližino vratnice. Če je morda kdo tiho pomislil na morebitni preobrat, je kmalu dobil dokaz, da ne bo tako, saj je Haaland zabil še en gol iz bližine, tokrat mu je podal Sergio Gomez. Piko na i napadalni igri je postavil Foden v 72. minuti, ko je tudi sam dopolnil hat-trick.

Martial samo lepotno popravil izid
Guardiola je nato opravil kar štiri menjave hkrati, tempo igre je vidno padel. Rdeči vragi so v zadnjih desetih minutah prek Anthonyja Martiala sicer zabili dvakrat, a to je bila zgolj lepotna poprava zelo slabega vtisa.