Havery Elliott, Andy Robertson in Darwin Núñez. Foto: Reuters

Čeprav se ni vpisal med strelce, je bil eden najzaslužnejših posameznikov za zmago rdečih na Molineuxu Mohamed Salah, ki se je izkazal z dvema podajama za preobrat. Vsi dvomi o zmagovalcu so bili razblinjeni v sodnikovem dodatku po drugem polčasu, ko so si gostitelji zabili še avtogol.

Veselje Andyja Robertsona in Mohameda Salaha po zmagovitem zadetku Škota v 85. minuti obračuna. Foto: Reuters

Ti so uvodno srečanje petega kroga sicer začeli sanjsko, v sedmi minuti so povedli, potem ko so goste ujeli nepripravljene na levi strani. Neto se je lepo otresel branilcev in podal pred vrata, kjer je žogo čez golovo črto potisnil Hi-Čan Hvang.

Liverpoolčani se v prvem delu niso pretirano izkazali, streljali so s slepimi naboji, kar nekaj je bilo tudi netočnih podaj. Boljšo predstavo so prihranili za nadaljevanje, v katerem so mrežo nasprotnika zatresli trikrat.

Najprej v 55. minuti, ko se je pred vrati Joséja Sája lepo znašel Salah in z nizko podajo zaposlil Codyja Gakpa, ki je mirno zadel ob levi vratnici (1:1). V 70. minuti je domači vratar ujel nevaren poskus Darwina Núñeza, četrt ure pozneje pa je vendarle klonil po poskusu levega bočnega branilca in kapetana Andyja Robertsona.

Kapetan škotske reprezentance si je po Sajevi napaki izmenjal dvojno podajo s Salahom in s strelom iz bližine ob desni vratnici zadel za 1:2. Končni izid je v 92. minuti postavil Hugo Bueno, od katerega se je žoga po strelu Harveyja Elliotta odbila v mrežo. Elliottu je priložnost za strel z novo natančno podajo pripravil Salah.

Zmage so se veselili tudi nogometaši Manchester Cityja, ki so v Londonu s 3:1 ugnali West Ham United. Mož odločitve je bil Bernardo Silva (na fotografiji), ki je v 76. minuti po podaji Juliana Alvareza zadel s strelom v spodnji levi kot, potem ko je na 1:1 na uvodu drugega polčasa izenačil Jeremy Doku. Zmago sinjemodrih je v 86. minuti potrdil Erling Haaland. Za Londončane je v prvem polčasu z glavo zadel James Ward-Prowse. Foto: Reuters
Manchester United ne najde poti iz krize. Po porazu na derbiju z Arsenalom (3:1) je doživel novo točkovno ničlo na Old Traffordu, kjer jih je s 3:1 ugnal Brighton. Pot do zmage gostujoče ekipe je tlakoval njihov nekdanji napadalec Danny Welbeck, delo pa sta dokončala Pascal Gross in Joao Pedro. Častni zadetek za rdeče vrage je v 73. minuti dosegel Hannibal Mejbri. Foto: Reuters

Rezervist Trossard odločil na Goodison Parku
Podprvak Arsenal je obdržal stik z vodilnimi ekipami. Na Goodison Parku je z golom Belgijca Leandra Trossarda v 69. minuti premagal Everton (0:1), kar je za topničarje nasploh prva zmaga pri drugem liverpoolskem klubu v zadnjih šestih letih.

Trossard tekme sicer ni začel, v 24. minuti je zamenjal poškodovanega Gabriela Martinellija, ki je pred tem tudi zatresel mrežo, a so njegov gol zaradi nedovoljenega položaja sodniki razveljavili.

Arsenal ni navdušil, a se je z borbenimi gostitelji mučil, toda na koncu vendarle dosegel četrto zmago, s katero je ostal v družbi Tottenhama in Liverpoola, ki skupaj z njim tvorita skupino najbližjih zasledovalcev Manchester Citya, za katerim zaostajajo dve točki.

Chelsea dvakrat v okvir vrat
Še naprej je v veliki krizi Chelsea. V Bournemouthu so modri osvojili le točko, srečanje se je končalo brez golov. Priložnosti ni bilo veliko, vseeno pa so Londončani dvakrat zadeli okvir vrat. V prvem Nicolas Jackson, v drugem pa Raheem Sterling.