Leandro Troosard je poskrbel za sanjski start Brightona, ki se je veselil prve zmage pod vodstvom Roberta de Zerbija. Foto: EPA

Gostje s Stamford Bridgea so pod vodstvom Potterja blesteli predvsem v Ligi prvakov. Dvakrat so premagali Milan (3:0 in 2:0), v torek pa so končali še dolg niz neporaženosti Salzburga (1:2) in si že zagotovili prvo mesto v zelo zahtevni skupini, potem ko je po uvodnem porazu proti Dinamu z 0:1 v Zagrebu moral oditi Thomas Tuchel.

Trossard kronal udaren start Brightona
Novi trener Brightona Roberto de Zerbi je odlično pripravil svoje varovance, ki v zadnjih tednih niso bili v formi. Tokrat so začeli odločno. Thiago Silva je dvakrat odbil žogo s črte in preprečil hiter zaostanek Chelseaja. Izkušeni Brazilec je nato naredil veliko napako v 5. minuti, ko je zadel Leandra Trossarda. Kaouru Mitoma je prišel do odbite žoge na levi strani in prodrl v kazenski prostor. Podal je do Trossarda, ki je preigral Kepo Arrizabalago in potisnil žogo v mrežo.

Graham Potter je na 134 tekmah vodil Brighton. V pretekli sezoni ga je popeljal do najvišje uvrstitve v zgodovini kluba, prvenstvo so končali na devetem mestu. Tokrat je slišal glasne žvižge ob prihodu na stadion Amex, kjer mu ni šlo nič po načrtih.  Foto: EPA
Graham Potter je na 134 tekmah vodil Brighton. V pretekli sezoni ga je popeljal do najvišje uvrstitve v zgodovini kluba, prvenstvo so končali na devetem mestu. Tokrat je slišal glasne žvižge ob prihodu na stadion Amex, kjer mu ni šlo nič po načrtih. Foto: EPA

Loftus-Cheek in Chalobah zatresla lastno mrežo
Po četrt ure igre je bil Chelsea že v velikih težavah. Conor Gallagher je po podaji iz kota žogo z glavo podaljšal pred svoja vrata, Rubenu Loftusu-Cheeku se ni uspelo odmakniti in od stegenske mišice se je žoga odbila od prečke v mrežo. Tri minute pred odmorom so si Londončani zabili že drugi avtogol. Ekvadorski branilec Pervis Estupinan je z leve strani podal pred vrata, Trevoh Chalobah je skušal izbiti žogo, a jo je potisnil v lastno mrežo.

Havertz vlil upanje na začetku drugega polčasa
Drugi polčas so gostje začeli precej bolje. Gallagher je v 48. minuti z desne strani podal pred vrata, kjer je Kai Havertz s štirih metrov z glavo znižal na 3:1. Chelsea je bil precej boljši, nekajkrat se je izkazal vratar Robert Sanchez, Havertz pa je v 87. minuti z desetih metrov streljal čez vrata.

Pervis Estupinan in soigralci so prikazali najboljšo predstavo sezone. Foto: EPA

Potter je skušal poživiti igro, vstopili so Pierre-Emerick Aubameyang, Ben Chilwell, Armando Broja in Hakim Ziyech. Vratar Kepa se je poškodoval tik pred odmorom in v drugem delu je branil Edouard Mendy.

Gross postavil piko na i v sodnikovem dodatku
Gostitelji, ki so precej trpeli v nadaljevanju, so veliko zmago potrdili v 92. minuti. Julio Enciso je streljal s 15 metrov, žogo je Mendy odrinil na desno stran, odlični napadalec Pascal Gross pa jo je potisnil v prazno mrežo.

Kevin De Bruyne je odločil na stadionu King Power. Foto: EPA

De Bruyne z mojstrovino s prostega strela odločil v Leicestru
Leicester je izgubil proti Manchester Cityju z 0:1. Pep Guardiola je precej spremenil prvo enajsterico. Nekaterim nogometašem je namenil počitek, na najboljšega strelca Erlinga Haalanda pa zaradi poškodbe ni mogel računati. To se je zelo poznalo. Njegovi varovanci kljub veliki terenski premoči in tudi premoči v strelih niso bili tako učinkoviti kot na prejšnjih tekmah.

Odločilni gol je v 49. minuti z mojstrskim prostim strelom dosegel Kevin De Bruyne. Belgijec je s 25 metrov z desno nogo zavrtinčil žogo prek živega zidu, od vratnice se je odbila v mrežo.

Summerville odločil na Anfieldu
Na večerni tekmi na Anfieldu je Liverpool izgubil proti Leedsu z 1:2. Prejšnji teden so izbranci Jürgena Kloppa izgubili proti zadnjeuvrščenemu Nottingham Forrestu, tokrat pa jih je presenetila ekipa, ki je bila pred tem krogom na predzadnjem mestu Premier lige.

21-letni Nizozemec Crysencio Summerville je bil nepričakovani junak večera na Anfieldu. Foto: EPA

Že v 4. minuti je veliko napako naredil Joe Gomez, ki je z leve strani podal naravnost do Rodriga. Napadalec je zatresel prazno mrežo, saj je bil Allison precej zunaj vrat. Po četrt ure je izenačil Mohamed Salah po natančni podaji Andyja Robertsona.

V zadnje pol ure je Liverpool močno pritisnil. Francoski vratar Illan Meslier se je izkazal z nekaj sijajnimi paradami. Kazen za vse neizkoriščene priložnosti je sledila v 89. minuti, ko je Wilfried Gnonto z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Patrick Bamford idealno nastavil žogo za Crysencia Summervilla, ki je zagotovil Leedsu tri velike točke.

Bentancur v 92. minuti zaokrožil veliko vrnitev Tottenhama
Bournemouth je proti Tottenhamu vodil že z 2:0, na koncu pa ostal praznih rok (2:3). Ryan Sessegnon, Ben Davies in Rodrigo Bentancur, ki je v polno zadel v drugi minuti sodnikovega dodatka, so zrežirali veliko vrnitev.