Gol, ki je razblinil vse dvome o angleškem prvaku. Arsenal je izgubil pri Notthingham Forestu, s čimer je Manchester City postal nedosegljiv za topničarje. Foto: Reuters

V 19. minuti je Taiwo Awonyi popeljal Nottingham Forest v vodstvo s svojim devetim prvenstvenim golom, petim na zadnjih treh tekmah. Arsenal je pozabil igrati in je bil le bleda senca ekipe, ki je večino sezone vodila v Premier ligi. Z zmago je Forest potrdil obstanek med angleško nogometno elito in hkrati odločil boj za prvaka.

Trener Asenala Mikel Arteta se je le prijel za glavo ob nemoči njegovih varovancev, ki niso zmogli izenačiti proti Forestu in tako vsaj formalno preložiti odločitev o prvaku na nedeljo. Foto: Reuters

Man City prvak še pred nedeljo

Nogometaši in navijači Manchester Cityja lahko že slavijo deveti naslov državnih prvakov, tretjega zapored in sedmega v zadnjih 11 letih oziroma 15 letih, odkar je klub pristal v lasti vlagateljev iz Združenih arabskih emiratov, kjer ne skrivajo, da gre za državni projekt zalivske kraljevine.

Odkar je moštvo 1. julija 2016 prevzel Pep Guardiola, so sinjemodri osvojili pet od zadnjih sedmih naslovov angleškega prvaka. V sezoni 2016/17 je bil najboljši Chelsea, tri sezone pozneje pa Liverpool.

Alvarez edini strelec na veliki zabavi na stadionu Etihad
Finalisti Lige prvakov so po igrah zadnjih tednov prevzeli vajeti prvenstva, nedeljska domača tekma s Chelseajem je bila zgolj formalnost. Edini zadetek za zmago z 1:0 je dosegel Julian Alvarez v 12. minuti.

Meščani so si dali duška pred lastnimi navijači ob podelitvi pokala in nato začeli zaključne priprave na glavni cilj sezone – finale Lige prvakov, ki bo v soboto, 10. junija, v Carigradu in kjer Manchester City v boju za prvo evropsko krono čaka soočenje z Interjem.

Ilkay Gündogan je znova dvignil pokal za zmago v Premier ligi. Foto: EPA

Akrobacija Casemira za pomembno zmago

Casemiro bo očitno utrl pot Manchester Unitedu nazaj v Ligo prvakov. Foto: Reuters

V predzadnjem krogu angleškega nogometnega prvenstva je Manchester United z golom Casemira slavil pri Bournemouthu z 1:0, sočasno pa je Liverpool doma le remiziral z Aston Villo (1:1). Rdeči vragi so pred potrditvijo Lige prvakov, ki se izmika rdečim.

Manchester United je bil v prvem delu dvoboja proti Bournemouthu precej boljši tekmec, premoč pa je kronal po akrobatskem zadetku Casemira v deveti minuti. Nato je bilo razmerje moči na zelenici bolj enakovredno, a domači nikakor niso uspeli premagati Davida De Gee v gostujočih vratih.

Z 21. zmago v sezoni ima zdaj United 69 točk in zaseda četrto mesto. Enako število točk ima še tretji Newcastle, ki pa ima boljšo razliko v golih. Liverpool je ob odigrani tekmi več od obeh tekmecev peti s 66 točkami.

Kakšno slovo od Anfielda. Po osmih letih igranja za Liverpool je Roberto Firmino odigral zadnjo domačo tekmo in pri tem preprečil poraz 'redsov'. Ob koncu tekme je objokanega napadalca tolažil njegov rojak vratar Alisson Becker. Foto: Reuters

Firmino za slovo preprečil domači poraz

Liverpool je bil na pragu poraza proti Aston Villi. Ekipa iz Birminghama je v prvem polčasu zapravila 11-m v 21. minuti, sedem minut pozneje pa vendarle povedlo po golu Jacoba Ramseyja. Liverpool je lovil priključek in v 90. minuti izenačil prek Roberta Firmina, do zmage pa kljub desetim minutam sodnikovega podaljška rdeči niso prišli.