Declan Rice je znižal po veliki napaki Chelseaja Roberta Sancheza. Foto: EPA

Topničarji ostajajo neporaženi v letošnji sezoni, v zadnje četrt ure jim je uspela vrnitev, potem ko so bili že v izgubljenem položaju. Chelsea je prikazal zelo dobro predstavo in je v vzponu po zelo slabem startu v letošnjo sezono.

Palmer zadel z bele točke
V 13. minuti je branilec William Saliba iztegnil roko po strelu Mihajla Mudrika z glavo. Sodnik Christopher Kavanagh se ni odločil za najstrožjo kazen, a se je takoj oglasil videosodnik. Kavanagh si je ogledal posnetek ob stranski črti in pokazal na belo točko. Cole Palmer je z levo nogo zanesljivo zatresel mrežo, vratar David Raya se je vrgel v napačno smer.

Modri so dobili silovit zalet, bili so za korak hitrejši, a jim ni uspelo povišati prednosti. Topničarji so bili razglašeni in si niso priigrali niti ene priložnosti.

Mihajlo Mudrik je takoj na začetku drugega polčasa povišal na 2:0. Foto: EPA

Mudrik želel podati, a je zatresel mrežo
V 48. minuti je Conor Gallagher našel Mihajla Mudrika, ki je skušal poslati predložek pred vrata, a mu je žoga zdrsnila čez levo nogo. V loku je preletela vratarja Rayo in končala v mreži za 2:0.

Rice izkoristil darilo vratarja Sancheza
Arsenal je bil nemočen, Palmer in rezervist Nicolas Jackson sta imela lepi priložnosti, a nista bila zbrana pred vrati. Kazen je prišla v 77. minuti, ko je vratar Robert Sanchez žogo izbil naravnost na nogo Declana Rica. Vezist je takoj streljal z desno nogo in velemojstrsko poslal žogo v malo mrežico.

Joker Trossard kronal silovit nalet topničarjev
Trener Arsenala Mikel Arteta je začutil priložnost. Vstopila sta Kai Havertz (Chelseaju je maja 2021 v Portu zagotovil zmago v Ligi prvakov) in Leandro Trossard. 28-letni Belgijec je izenačil v 84. minuti, potem ko mu je sijajno podal Bukayo Saka. Trossard je z zunanjim delom desnega stopala potisnil žogo mimo vratarja Sancheza v mrežo.

Arsenal je imel veliko priložnost celo za popoln izkupiček in prevzem vodstva na lestvici. Eddie Nketiah je ušel Thiagu Silvi in z diagonalnim strelom malce zgrešil vrata v 87. minuti.

Mohamed Salah je na devetih ligaških tekmah v tej sezoni zbral sedem golov in štiri podaje. Foto: Reuters

Salah junak mestnega derbija na Anfieldu
Mož odločitve na Anfieldu je bil Mohamed Salah, ki je dosegel zadetka v 75. in 98. minuti. Prvi gol je dosegel iz enajstmetrovke. Zakrivil jo je Michael Keane, ki je v kazenskem prostoru igral z roko. Piko na i je napadalec redsov postavil v osmi minuti sodnikovega podaljška po protinapadu, v katerem mu je nesebično podal Darwin Nunez.

Modri so od 37. minute po izključitvi Ashleyja Younga igrali z desetimi nogometaši. Prejel je dva rumena kartona, oba zaradi prekrškov nad Luisom Diazom.

Salah je zabil 200. in 201. ligaški gol v karieri. Egipčan je bil med strelci ali podajalci na zadnjih trinajstih tekmah na Anfieldu. Liverpool je na zadnjih 28 mestnih derbijih izgubil le enkrat, in sicer februarja leta 2021.