Luka Dončić tokrat ni imel svojega najboljšega večera. Zgrešil je osem metov iz igre in tudi izgubil pet žog. Foto: Reuters
Donovan Mitchell je motor igre Utaha. Foto: Reuters
Rudy Gobert je kraljeval pod obročema. 26-letni Francoz je na vsaki letošnji tekmi dosegel dvojni dvojček. Foto: Reuters
Tyronn Lue je skoraj tri leta sedel na klopi Cavaliersov. Foto: EPA

Utah je dobil tretjo zaporedno tekmo v gosteh. Pod obročema je znova kraljeval Rudy Gobert, ki je na vseh tekmah letošnje sezone dosegel dvojni dvojček. Tokrat se je izkazal s 23 točkami in 16 skoki. 22-letni Donovan Mitchell je dodal 20 točk.
Najboljši strelec srečanja je bil Dennis Smith Jr. s 27 točkami. Uspešno se je vrnil na parket, potem ko ni igral v petek v Torontu zaradi zvitega desnega gležnja. DeAndre Jordan se je približal trojnemu dvojčku (12 točk, 19 skokov in 9 podaj). Tudi center Dallasa je na vseh šestih tekmah sezone ubral dvojni dvojček.
Utah je izgubil kar 18 žog, Dallas pa 13, pet jih je izgubil Dončić.
Slab štart postaja že tradicija
Znova je Dallas zelo slabo odprl srečanje. Dončić je s polaganjem izenačil na 2:2, nato pa so gostje nanizali devet točk zapored in po zabijanju Goberta povedli z 11:2. Prvo četrtino je s trojko zaključil Maxi Kleber in znižal na 19:26.
Preobrat v drugi četrtini
Gostitelji so se prebudili sredi druge četrtine, ko Utah tri minute in pol ni dosegel niti točke. Z delnim izidom 13:0 so prišli do preobrata. Dončić je bil natančen izza črte, razigrani Smith pa je s polaganjem poskrbel za prvo vodstvo Mavsov (41:39). Slovenski najstnik je s trojko povišal na 46:43, zadnjih sedem točk pred odmorom pa so dosegli gostje iz Salt Lake Cityja (46:50).
Utah do ključne prednosti na začetku zadnje četrtine
V tretji četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu in napovedovala se je napeta končnica. Ključen je bil začetek zadnje četrtine, ko je novinec Grayson Allen zadel trojko za 79:89 in Rick Carlisle je vzel minuto odmora. Če gostje niso zadeli iz prodora, je bil vedno na pravem mestu sijajni Gobert, ki je vztrajno popravljal napake soigralcev. Sredi zadnje četrtine je Mitchell povišal prednost Utaha na 15 točk (87:102).
Gostje so se malce prehitro sprostili in Dallas je odgovoril z delnim izidom 7:0. Matthews je zadel trojko z desne strani po podaji Dončića, ki je odvihral v protinapad (98:106). V končnici je imel Utah mirne živce, Joe Ingles je zadel za tri točke dve minuti pred koncem in povišal razliko na 12 točk, Dallas pa ni imel več pravega odgovora.
Nov rekord Curryja
Brooklyn se je zelo dobro upiral Golden Statu (114:120). Prvaki so se prehitro sprostili v zadnji četrtini, ki so jo Netsi dobili s 37:27. Stephen Curry je prispeval 35 točk, zadel je sedem trojk in postavil nov rekord Lige NBA. Na začetku sezone je bil na vseh sedmih tekmah vsaj petkrat natančen izza črte. George McCloud je bil rekorder do danes, v sezoni 1995/96 je zadel vsaj pet trojk na uvodnih šestih tekmah.

Drew zamenjal Lueja na klopi Clevelanda
Vodstvo Clevelanda, ki je po šestih tekmah še brez zmage, je odpustilo trenerja Tyronna Lueja.

Lue je klop Cavaliersov sedel 22. januarja 2016 in se pet mesecev zatem veselil naslova prvaka, v zadnjih dveh sezonah pa je bil v finalni seriji boljši Golden State. Po odhodu LeBrona Jamesa v Los Angeles je Cleveland le še bleda senca šampionske ekipe, ki je mlela vse pred seboj na Vzhodu.

"Moj čas v Clevelandu je bil res poseben. Zahvaljujem se lastniku Danu Gilbertu in generalnima menedžerjema Davidu Griffinu in Koyju Altmanu, da so mi dali priložnost, saj pred tem nisem imel trenerskih izkušenj. Res smo imeli izjemno skupino igralcev, nikoli ne bom pozabil navijačev na šampionski paradi," je bil čustven 41-letni Lue.

V klubu so za začasnega trenerja imenovali Larryja Drewa, ki se je z vodstvom srečal v nedeljo zjutraj. Mediji pišejo, da je možno tudi, da se bodo dogovorili za daljše sodelovanje. Drew je Cleveland vodil tudi v lanski sezoni, ko je bil Lue na bolniškem dopustu, in na devetih tekmah dosegel osem zmag. Drew je bil tri leta glavni trener Atlante, s katero je vse tri sezone igral v končnici, pred tem pa je v sezoni 2013/14 eno leto preživel pri Milwaukeeju.

Nedeljske tekme:
DALLAS - UTAH 104:113
Smith Jr. 27 (12/19 iz igre, 3/4 za tri), Matthews 22, Dončić 14 (5/13 iz igre, 2/6 za tri, prosti meti 2/2), 6 skokov in 5 podaj v 37 minutah, Jordan 12, 19 skokov in 9 podaj, Kleber 11, Barnes 7, Powell 4, Finney Smith 3, Barea in Brunson po 2; Gobert 23 (9/13 iz igre) in 16 skokov, Mitchell 20 (10/19 iz igre), Crowder 15, Niang 13, Ingles 12, Allen 11, Rubio in Exum po 6, O'Neale 5, Udoh 2.

BROOKLYN - GOLDEN STATE 114:120
Russell 25 (5/8 za tri), LeVert 23, Crabbe 14; Curry 35 (7/15 za tri), Durant 34, 8 skokov in 6 podaj, Thompson 18.

OKLAHOMA CITY - PHOENIX 117:110
George in Westbrook po 23, Noel 20 in 15 skokov, Warren in Okobo po 18, Ayton 16 in 11 skokov.

LA CLIPPERS - WASHINGTON 136:104
Harris 22 in 11 skokov, Bradley 15; Beal 20, Wall 18.