Dončić je bil znova razigran. Obramba Toronta je imela veliko dela. Tudi odlični obrambni igralec Kawhi Leonard ga je pokrival. Foto: Reuters
Harrison Barnes je odigral prvo tekmo v sezoni. Dosegel je 14 točk, zgrešil je kar 12 metov (5/17). Foto: Reuters
Kevin Durant je z 41 točkami blestel v Madison Square Gardnu. Foto: Reuters
Montrezl Harrel je s predstavo kariere v Toyota Centru Rocketsom nasul 30 točk. Houston, ki je igral brez poškodovanega Jamesa Hardna, ima le eno zmago. Foto: Reuters

Maverickse sta pokopala katastrofalen uvod (18:2) in slab začetek zadnje četrtine, ko so si privoščili preveč izgubljenih žog in zaključevali akcije iz neizdelanih položajev. V drugi in tretji četrtini so bili boljši tekmec, predvsem po zaslugi Dončića, ki je v 35 minutah zadel štiri trojke, vse štiri proste mete, prispeval pa je tudi pet skokov in štiri podaje.
Leonard motor igre Toronta
S šesto zaporedno zmago na začetku sezone Lige NBA je Torontu uspel najboljši štart v zgodovini kluba. MVP finala leta 2014 Kawhi Leonard (21 točk) je znova dokazal, da je velika okrepitev. Poleti je prišel z Dannyjem Greenom iz San Antonia, v nasprotno smer pa je odšel DeMar DeRozan. Raptorsi so veliko pridobili v tej menjavi igralcev in so resni konkurenti za zmago na Vzhodu.
Barnes na parketu prvič v tej sezoni
Prvič v tej sezoni je zaigral najboljši strelec Dallasa v zadnji sezoni Harrison Barnes. V prvi peterki se je pridružil Dončiću, Wesleyju Matthewsu, Jalenu Brunsonu in DeAndreju Jordanu.
Sanjski štart Raptorsov
Samozavestni gostitelji so sijajno začeli srečanje. Po dveh minutah so že vodili s 7:0 po trojki Dannyja Greena. Matthews je dosegel edini točki za Maverickse v prvi polovici uvodne četrtine. Po zabijanju Jonasa Valančiunasa je Toronto povedel kar z 18:2. Dončić je prvi točki dosegel v 7. minuti, ko je znižal na 18:6. Do konca prvih 12 minut je zadel še dva prosta meta, gostitelji pa so imeli lepo prednost (39:26).
Dallas znižal zaostanek v drugi četrtini
Dončić je na začetku druge četrtine zadel izza črte po podaji Maxija Kleberja za 44:33. Dodal je še dva prosta meta in trojko iz levega kota po lepi podaji Brunsona. Razigral se je tudi Matthews, ki je zadel trojko ob pisku sirene za konec prvega polčasa (69:60).
Dončić popolnoma približal Mavse
Na začetku drugega polčasa je blestel Kyle Lowry, ki je nanizal sedem zaporednih točk, in Toronto si je priigral najvišjo prednost na tekmi (81:64) v 28. minuti. Dončić je sredi tretje četrtine zadel dve zaporedni trojki, nato pa je bil iz razdalje natančen še Brunson. Mavsi so z delnim izidom 15:2 ujeli priključek. Imeli so celo priložnost, da prvič na srečanju prevzamejo vodstvo, a je Barnes zgrešil dva prosta meta v zadnji minuti tretjega dela igre. Po 36 minutah so imeli Raptorsi le še tri točke naskoka (92:89).
Zadnja četrtina pripadla Torontu
Tudi v zadnji četrtini je Dallas slabo štartal. Lorenzo Brown je zadel izza črte za 97:89 in jezni trener Carlisle je takoj vzel minuto odmora. Gostje so bili nezbrani, izgubili so nekaj žog in Raptorsi so to unovčili v protinapadih. Ko je po izgubljeni žogi Barnesa silovito zabil Pascal Siakam za 111:99 tri minute in pol pred koncem, so bili Mavsi v izgubljenem položaju. Leonard in Valančiunas sta potrdila zasluženo zmago Toronta.
Obramba glavna težava Dallasa

"Veliko stvari smo naredili dobro, a seveda bo treba še marsikaj popraviti. V mislih imam predvsem obrambo, ki je bila na začetku tekme obupna. Zelo sem vesel, da se je vrnil Barnes. Zdaj imamo večjo širino v igri, imamo več izbir v napadu," je poudaril trener Dallasa Rick Carlisle.

Durant v zadnji četrtini Knicksom nasul 25 točk
New York se je tri četrtine odlično upiral favoriziranemu Golden Statu. Prvaki so zadnjo četrtino v Madison Square Gardnu dobili kar s 47:16. Kevin Durant je bil neustavljiv z 41 točkami, 25 jih je nanizal v zadnji četrtini. Stephen Curry je zadel šest trojk.

Petkove tekme:
TORONTO - DALLAS 116:107
Leonard 21, 9 skokov in 5 podaj, Lowry 20 in 12 podaj, Valančiunas 17 in 8 skokov, Green 15 (4/7 za tri), Ibaka 11 in 8 skokov, Miles in Siakam po 10, Brown 9, Powell 2, Richardson 1; Dončić 22 (7/14 iz igre, 4/6 za tri, prosti meti 4/4), 5 skokov in 4 podaje v 35 minutah, Matthews 21, Jordan 18 in 15 skokov, Barnes 14, Brunson in Kleber po 8, Barea 7, Finney Smith 5, Powell 4.

CHARLOTTE - CHICAGO 135:106
Walker 30 (5/10 za tri), T. Parker 18, Bridges in Kidd Gilchrist po 15; LaVine 20, J. Parker 19.

NEW YORK - GOLDEN STATE 100:128
Hardaway 24, Ntilikina 17, Burke 15, Dotson 12; Durant 41 (17/24 iz igre, 5/9 za tri), 9 skokov in 5 podaj, Curry 29 (6/11 za tri), Green 18, Thompson 12.

HOUSTON - LA CLIPPERS 113:133
Anthony 24 (6/10 za tri), Green 19, Capela 14 in 15 skokov; Harrell 30, Williams 23, Gallinari 16, Harris 15, Bradley 14.

MINNESOTA - MILWAUKEE 95:125
Towns 16, Rose 14; Middleton in Ilyasova po 16, Antetokounmpo 15 in 12 skokov, Brogdon 13.

NEW ORLEANS - BROOKLYN 117:115
Holiday 26, Davis 18 in 14 skokov, Payton 17; Russell 24, LeVert 21.

SACRAMENTO - WASHINGTON 116:112
Bjelica 26 (6/10 za tri) in 12 skokov, Hield 22, Fox 18 in 9 podaj, Cauley Smith 17 in 11 skokov; Wall 26, Oubre 22, Beal 21.