Luka Dončić je popolnoma zasenčil zvezdnika Russlla Westbrooka, ki je zgrešil kar 18 metov in tudi vseh osem poskusov izza črte. Foto: AP

Najboljšo igro so gostitelji prikazali v tretji četrtini, ki so jo dobili kar s 27:14. Dončić je bil z 10 točkami najzaslužnejši za vodstvo s 84:73 po 36 minutah. Štiri minute pred koncem je odgovornost na svoja ramena prevzel George, ki je dosegel zadnjih 13 točk za Oklahomo. Dve minuti pred zadnjim piskom sirene so gostje povedli za šest točk (95:101), a je Dallas nato dosegel zadnjih šest točk na tekmi. Razglašeni Russell Westbrook (4/22 iz igre, 0/8 za tri) je zgrešil trojko z leve strani ob pisku sirene. Ekipi se bosta znova srečali že v ponedeljek v Chesapeake Energy Areni.

Dallas je doma dobil 15 izmed 18 srečanj, a je na gostovanju zelo slab in ni na mestih, ki vodijo v končnico. Na Zahodu je položaj zelo izenačen, med četrtim in 13. mestom so ekipe popolnoma skupaj, ločijo jih le štirje porazi.

Paul George je blestel v zadnji četrtini, vendar je zgrešil odločilni met štiri sekunde pred koncem. Foto: AP

Dončić mojstrsko preigral Georgea
Gostje so bolje začeli, potem pa je Dončić mojstrsko preigral Georgea ob prodoru z leve strani, zvezdnik je izgubil tla pod nogami, slovenski najstnik pa je s polaganjem znižal na 14:21. V zadnjih dveh minutah so Dončić, Devin Harris in Dirk Nowitzki zadeli izza črte in zaostanek Dalasa po prvi četrtini je znašal le točko (27:28). Tudi v drugi četrtini se nobena ekipa ni odlepila in gostje so imeli minimalno prednost ob odmoru (57:59).

Dallas odprl drugi polčas s štirimi trojkami
Na začetku drugega polčasa je Mavsom uspel delni izid 12:0. Dončić je najprej dvakrat našel Dennisa Smitha, nato pa še Maxija Kleberja. Serijo štirih zaporednih trojk Dallasa je končal kar sam za vodstvo z 69:59. Oklahoma štiri minute in pol ni dosegla niti točke. Dončić je blestel v tretjem delu igre, po natančni podaji DeAnreja Jordana je zabil in v naslednjem napadu zadel še trojko z leve strani za 79:67.

Dončić s 25 točkami prvi strelec Dallasa

George zrežiral preobrat
Na začetku zadnje četrtine je Carlisle namenil nekaj počitka Dončiću in gostitelji so se znašli v težavah. Razigral se je Dennis Schröder in Oklahoma je z delnim izidom 13:2 izenačila osem minut pred koncem (86:86).

Dončić se je vrnil na parket šest minut in pol pred koncem in zadel trojko za vodstvo s 93:90. George je bil najbolj razigran pri gostih in v zadnjih štirih minutah je zaključeval vse akcije. Z dvema trojkama in petimi prostimi meti ter poskrbel za preobrat in dve minuti pred koncem je bil Dallas v velikih težavah (95:101).

Karl Anthony Towns je pokazal mišice v Miamiju. Foto: Reuters

Ključno polaganje Smitha
V napeti zadnji minuti so gostitelji podvajali Georgea in odgovornost je moral prevzeti Westbrook, ki pa je imel res slab večer. Najprej je izgubil žogo, po dveh prostih metih Barnesa pa ni bil natančen izza črte. Ključen je bil prodor Smitha po levi strani, ko je s polaganjem poskrbel za vodstvo Dallasa s 104:103, do konca je bilo še 24 sekund. George iz težkega položaja ni zadel, a je bil nato Jordan le enkrat natančen pri prostih metih. V zadnji akciji je Westbrook z leve strani zgrešil trojko.

Carlisle pričakuje odgovor Westbrooka
"Imeli smo precej sreče, saj Westbrook res ni imel strelskega večera. Seveda ga vsi poznamo in prav nič se ne veselim jutrišnje tekme v Oklahomi," je poudaril trener Carlisle.

LeBron James je v rdečem suknjiču spremljal tekmo na klopi in se veselil s soigralci v zadnjih minutah. To je bila prva zmaga Lakersov brez Jamesa. Foto: Reuters

Šov Townsa v Miamiju
Miami je izgubil proti Minnesoti s 104:113. Karl Anthony Towns je imel sanjski večer (34 točk, 18 skokov, 7 podaj in 6 blokad). Le legendarni center Lakersov Kareem Abdul Jabbar je presegel njegove številke v vseh štirih kategorijah, 14. novembra 1975 je proti Phoenixu prispeval 35 točk, 19 skokov, 9 podaj in 8 blokad.

Vročica je imela ob polčasu minimalno prednost (55:54), nato pa je Minnesota dobila tretjo četrtino z 31:23. Gostje so igrali brez obeh organizatorjev igre, Derrick Rose ima zvit gleženj, Jeff Teague pa je izpustil že sedmo tekmo zapored zaradi poškodbe levega gležnja.

LA Lakersi v končnici do preobrata
Lakersi so se oddolžili Sacramentu za grenak poraz v četrtek, ko je Bogdan Bogdanović zadel trojko ob pisku sirene. V Staples Centru so zmagali s 121:114, potem ko so v zadnjih štirih minutah z delnim izidom 18:4 dosegli preobrat. Blestela sta Brandon Ingram in Josh Hart.

James na klopi praznoval 34. rojstni dan
LeBron James še ni pripravljen niti za trening po torkovi poškodbi dimelj. Na klopi je praznoval 34. rojstni dan. Rajon Rondo bo po operaciji prsta na roki odsoten do konca januarja in zdaj bodo mladi košarkarji morali prevzeti večjo odgovornost.

Fournier junak v Orlandu
Orlando je na uvodni nedeljski tekmi premagal Detroit s 109:107. Odločil je Evan Fournier s košem ob pisku sirene.

Nedeljske tekme:
DALLAS ‒ OKLAHOMA CITY 105:103
Dončić 25 (9/19 iz igre, 4/11 za tri), 7 podaj in 3 skoki v 34 minutah, Barnes 16, Smith Jr. 14, Jordan 12 in 17 skokov, Finney Smith 10, Harris 7, Nowitzki, Powell in Barea (10 podaj) po 6, Kleber 3; George 36 (12/24 iz igre, 3/11 za tri), Schröder 19, Grant in Patterson po 10, Westbrook 9 (4/22 iz igre, 0/8 za tri), 9 skokov, 8 podaj in 6 ukradenih žog, Adams 8, Nader, Felton in Diallo po 3, Noel 2.

MIAMI ‒ MINNESOTA 104:113
Wade 21, Richardson 17, Jones Jr. 16, Olynyk 13, Winslow 10; Towns 34 (12/24 iz igre), 18 skokov, 7 podaj in 6 blokad, Covington 16, Gibson 14, Wiggins in Šarić po 13.

ORLANDO ‒ DETROIT 109:107
Augustin 26 (4/7 za tri), Vučević 22 (10/15 iz igre) in 11 skokov, Gordon 22 in 10 skokov, Fournier 13 (6/10 iz igre); Kennard 16, Griffin in Bullock po 15, Drummond 14 in 15 skokov.

TORONTO ‒ CHICAGO 95:89
Leonard 27 in 9 skokov, Siakam 20 in 12 skokov, Van Vleet in Green po 10; Markkanen 18 in 10 skokov, Carter Jr. 16 in 11 skokov, Dunn 14, LaVine 13.

PORTLAND ‒ PHILADELPHIA 129:95
McCollum 35 (13/18 iz igre), Aminu 16, Lillard 15, Nurkić 14; Simmons 19, McConnell 14.

LA LAKERS ‒ SACRAMENTO 121:114
Caldwell Pope 26, Hart 22, Ingram 21 in 9 podaj, Kuzma 18 in 9 skokov; Fox 26 (12/19 iz igre), Bogdanović in Hield po 21, Cauley Stein 11 in 12 skokov.