Najhitrejši trije na slalomu v Chamonixu. Foto: EPA

Drugi je bil njegov rojak Loic Meillard (+0,16), tretji pa vodilni po prvi vožnji Clement Noel (+0,18), ki je imel pred Yulom 1,93 sekunde naskoka.

Noel je imel po prvi vožnji 23 stotink sekunde prednosti pred Timonom Hauganom in 40 stotink pred vodilnim v slalomskem seštevku sezone Manuelom Fellerjem. Yule je po napaki finale ujel za pet stotink.

Načeta proga terjala davek

Razplet slaloma v Chamonixu

Finale je na mehki in soljeni progi, ki jo je dodatno zmehčalo še sonce, pričakovano premešal karte. Yule je na "sveži" progi izkoristil številko ena in za njim so tekmovalci zaostajali drug za drugim. Kmalu je bilo jasno, da bo na vse bolj uničeni progi treba za vrh smučati izjemno.

Meillard, peti po prvi vožnji, se je Yulu približal zgolj na 16 stotink. Atle Lie McGrath je nato odstopil, uspelo pa ni niti Fellerju, ki je postavil 25. čas finala.

Na startu sta bila le še Haugan in Noel. Norvežan je bil na že povsem zdelani progi v finalu le 29., kar je zadostovalo za končno osmo mesto. Le malo bolje je šlo Noelu, ki je z 28. časom finala komajda ujel stopničke.

Padel rekord Lucasa Braathena

Yulova zmaga s 30. mesta je rekord v svetovnem pokalu. Prejšnjega je imel Lucas Braathen, ki je pred dvema letoma v Wengnu na najvišjo stopničko stopil z 29. mesta po prvi vožnji. S 30. mesta sta stopničke osvojila še Sandro Simonet (Chamonix/2021) in Matias Hargin (Zagreb/2011).

To je druga slalomska dvojna švicarska zmaga v svetovnem pokalu. Prvo so Švicarji dosegli leta 1978.

Marovt odstopil v spodnjem delu

Edini Slovenec na startu je bil po upokojitvi Štefana Hadalina Tijan Marovt. 25-letnik je šel na prvo progo s številko 52. Po vmesnih časih, ki niso nakazovali uvrstitve v finale, je v spodnjem delu naredil napako in odstopil. Marovt je v svetovnem pokalu zbral 23 nastopov, a na nobenem ni bil eden izmed tridesetih najboljših, ki so se za točke merili v drugi vožnji tekem.

Yule s sanjsko drugo vožnjo s 30. mesta napredoval na najvišjo stopničko v Chamonixu